| soultaker a întrebat:

Salutare TPU sper sa ma ajutati eu sunt un tip mai timid mai complexat imi place de o fata dar o cun foarte putin adica doar din vedere cum as putea sa vb cu ea sa nu par idiot sau fraier sa nu o speri cum sa ma apropii putin de ea sa intr-un in vb cu ea cum sa fac? repet eu sunt destul de timid si de complexat imi e greu sa fac eu primul pas nu prea am idei imi e oarecum teama de inceput ajutati-ma idei sfaturi orice nu am vorbit pana acum cu ea personal doar pe net stiu ca sta prin zona pe la mine si acum cateva zile s-a oferit sa imi dea numarul de telefon insa eu nu am avut curajul sa o sun pana acum... fundita astept raspunsuri

4 răspunsuri:
| Maxim96 a răspuns:

Actioneaza mai repede, ca poti sa o pierzi si incearca sa nu mai fii asa timid.

| allexxys a răspuns:

Aoleu! pai tu nu-ti dai seama deloc?
Hm. ma dezamagesti...sad
O data ce s-a oferit sa-ti dea numarul ei... asta inseamna ca si ei i s-au "aprins calcaiile" uite... sun-o intr-o seara. (nu zi.) dar sa nu fie prea tarziu, intreab-o de una de alta. si din vorba-n vorba. intreab-o dar i-ar face placere sa iesit intr-o zi la un suc:*
Daca spune da, zii tu inde sa va intanliti, si la ce ora. Asigura-te ca ai cu ce sa platesti "sucul" si fa un gest frumos, si sa ii cumperi o floaretongue asa. pentru inceput.
Discutati ceva comun, si dupa treci la subiect.
Subiectul fiind, ca de la un timp de vreme iti place de ea si ca ti-ar placea sa fie cu tine. [Bine'nteles cu alti termeni, adica folosesti cuvintele tale.]

P.S. Ma anunti si pe mine ce s-a intamplat:*.
Vezi ca fetelor le plac baietii mai amuzanti. Dar nici chiar comici.tongue
Daca mai ai nevoie de vreun sfat anunta-ma!

| geopopiku a răspuns:

Sfatul meu sun-o cat mai repede ca daca nu o vei pierde ..nu stiu ce fel de persoana este fata dar orcarei fete ii plac cadourile fa-i un cadou. daca nu ai bani sau inspiratie desigur ca poti sa-i dai si o floare..ca sa te mai incurajez sa stii ca unele fete prefera baietii mai timizi deoarece considera ca un baiat timid nu o va parasi pentru alta... spune-i verde in fata ..sunt mai timid si nu am experienta... daca fata nu va accepta nu dispera sunt multe altele pe lume..iti vei gasi tu una care sa te placa asa cum esti..cum am mai spus unele fete prefera baieti timizi.ti-o spun din experienta..bft

| NumelemeuNumeletauNumelenostru a răspuns:

Buna..eu tot sper sa te ajut incearca sati iai frica in dintii si sa o suni sa o inviti undeva de exemplu la o plimbare in parca daca ea acceapta cind va veni la loc unde ati decis sa va intilniti ofera-i o floricika in timp ce va plimbati daca prin preajma este o cofetarie sau magazin cumparai o inghetata fa-i complimente placute intrebo despre ea intreab-o ce parere are despre tine ca daca vei tacea ambii nu o sa va iasa nimic din asta nici o sansa sper ca ti-am fost de ajutor macar cu ceva