| qwertyfkdjsndjs a întrebat:

Spuneti mi cum scap de mirosul de tigara DIN GURA. Va roooog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Te speli pe dinti, te clatesti cu apa de gura, mananci gume sau bomboane mentolate sau folosesti spray pentru respiratie proaspata.

| kRedhead a răspuns:

Nu mai fuma. Daca tot simti nevoia sa fumezi si ai motive bune, mama ta ar trebui sa stie de ce iti da tie bani.
Guma sau spalat pe dinti. Sau mancat.

| Pricked a răspuns:

Orbit.

| AtateaConditii a răspuns:

Spalandu-te pe dinti logic. mesteci o gumă sau iei o bomboană.

| Ralucagreen23 a răspuns:

Bună.
Ideea e că atunci când fumezi,dinții,măselele și gingiile tale se încălzesc,iar pentru că în gură este depozitată saliva, se imprimă mirosul acolo.
Spală-te de fiecare dată pe dinți, mestecă o gumă sau i-a o bomboană mentolată.
Cel mai bine ar fi să încerci să nu mai fumezi, chiar dacă e greu, dar îți poate provoca alte boli de care nu poti scăpa. happy

| AndreescuMMO a răspuns:

Cea mai buna solutie ar fi sa NU MAI FUMEZI

| Anonim1989077656477 a răspuns:

O juma' de lamaie si un spalat bun pe dinti cu o pasta cat de mentolata o poti suportawinking