| addictedtohim a întrebat:

Cum sa scap de mirosul din gura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Orbit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te speli pe dinți?laughing

| Victoria18 a răspuns:

Mirosul din gura pe termen lung poate ascunde afectiuni grave.

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Salut, incearca sa te duci si la dentist sa nu cumva sa fie de la vreo masea mirosul( carie)?
Plus, spala-te dupa fiecare masa pe dinti, iar daca mananci undeva unde nu ai acces la periuta si pasta, mesteca guma, foloseste ata dentara.
Alta chestie din ce stiu eu, mirosul poate proveni si de la stomac. Intr-o ecografie abdominala, specialistul iti v-a spune daca este ceva s-au nu.

| Zozohun a răspuns:

1. Bea mai multă apa. ( un studiu a arătat ca e o cauza)
2. Încearcă pe parcursul zilei sa mai iei ceva mentolat (bomboana/guma)
3. Spala-te de 2 ori pe zi.(poate fi din cauza la mâncare / la ce rămâne între dinti)
Sper ca te-am ajutat.

| Florentina8900 a răspuns:

Incearca sa te speli de 3 ori pe zi pe Dinți. Mai exact dimineața, dupa amiaza(preferabil dupa ce ai mancat) si seara inainte de culcare. Dupa fiecare spălare clătești ti gura cu apa de gura si utilizează o ața dentară. Daca nu iti va dispărea mirosul nici dupa asta, mergi la farmacie si intreaba pentru niste pastile de ameliorat mirosul.