| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor, am si eu o dilema big grin
Cunosc o fata de la inceputul anului scolar( suntem in aceeasi clasa ), si imi place foarte mult de ea(cel mai mult m-au atras ochii ei :X )
Putina incredere cred ca are in mine ( mi-a cerut ajutorul de cateva ori pe la niste lucrari [ si nu, nu sunt foarte silitor ]
De vorbit, nu am avut ocazia prea mult (mai mult in ore, in pauze ea sta mai mult cu prietenele ei...), dar mai de fiecare data cand vorbesc cu ea, imi zambeste.
Intrebarea mea este cum as putea sa aflu ce crede ea despre mine (sunt mai timid, [si a observat asta sad ] si foarte sensibil.
Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Faptul ca iti zambeste inseamna ca te place si crede ca esti dragut. Dar poate face asta doar pentru ca tu esti mai diferit fata de ceilalti baieti. Parerea mea e ca ar trebui sa mai astepti sa vezi cum se comporta in continuare. Ai putea la un moment dat sa deschizi capitolul relatii cu ea. Sa ii spui eventual ca ai vrea sa ai si tu o iubita dar ca nu prea gasesti ce cauti. Daca ea are unele sentimente pentru tine poti sa fii sigur ca iti va spune. Va spune ceva de genul ca nici ea nu a gasit baiatul care sa ii placa sau iti va da niste semne ca ati putea fi impreuna. Mie fetele imi spuneau chestii cum ar fi : - Dar sunt si fete care merita. De exemplu eu as putea face parte din categoria asta. De aici inainte te descurci singur cred. Dar cauta sa deschizi subiectul cand sunteti doar voi doi. Sa nu fie prea multa lume in jur pentru ca va fi intimidata si probabil si tu. Succes!

| marsy a răspuns:

Pai. daca iti zimbeste... eu cred ca ea te place. de ce nu o inviti la o plimbare?
Hai nu mai astepta! mai ales daca iti place de ea ink de la inceputul anului shkolar!
bafta!

| Alex >D a răspuns:

E super treaba. treci la lucruri serioase, DAR NU INAINTE de a afla daca are sau nu prieten... am patit-o si e sucky rau sad

| 61n4 a răspuns:

Si daca iti cumperi 1 kg de tupeu?/?
nu mult ca strica...asa pentru curaj... fata aia nu te mananca...si dn cate spui... i-ar place si ei nebuna .altfel nu mai radea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bai nene cand iti place o fata, nu fugi, de ea ci fugi, spre ea.nu ti se face frica de ea, ci te apropii si te indragostesti de ea. daca faci altfel ...pierzi.viata tine cu cei curajosi.se da la tine? vrea sa te muste? sa te manance? trebuie s-o stapanesti. te asteapta? du-te la ea. vorbestei, spune-i multe, zapacesteo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi Bacemi, o sa te ascult, mai astept :d