| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor, mai am o mare problemă severă la care vreau să mă ajutați cu niste sfaturi!
Problema este că nu sunt o persoană independentă cum sunt si ceilalți și nu sunt mândru de mine însumi, sunt foarte afectat de parerile rele incât mă doare capul un timp indelungat, mă îndragostesc tare rapid de o persoană matură eu fiind doar un puchi pe langa ea, mă simt mereu vinovat pentru obrăzniciile făcute in trecut și regret tare mult, mai sunt și lenes și uneori imi vine să stau, eu având multe treburi importamte de facut, sunt TARE, TARE timid pe langa unele persoane, chiar si pe langa copii mai mici ca mine, sunt asa de timid încât mă fac total roșu pe față!
Rog din tot sufletul niște răspunsuri serioase si daca nu stiti cu ce să răspundeți, mai bine ignorați intrebarea, am adresat această intrebare persoanelor care stiu cu ce sa răspundă, nu celor care scriu ce prostii le trece prin cap, eu probleme cu capul nu am si lucrurile le memorez tare bine, sunt total sănătos fara nici o problema mintala sau ceva de genu, deci, va rog, dacă stiti cu ce sa ma ajutați, dațimi niste sfaturi utile, dar daca vad un raspuns scris aiurea, dau ignor persoanei repective, NU FACEȚI GLUME si raspundeti normal la aceasta intrwbare!

2 răspunsuri:
| cehos69 a răspuns:

Uite, multi dintre noi avem greseli mai mari sau mai mici facute in trecut, daca alegeam sa traiesc cu mine, cel din trecut asta ma impiedica sa ajung la nivelul pe care il am in ziua de astazi, uita trecutul indiferent de ce s-a intamplat, invata sa te accepti pe tine cel din prezent si spera la mai bine in viitor.
nu trebuie sa ai probleme psihilogice ca sa te lovesti de problemele vietii, esti un om dezorientat care trebuie sa-si gaseaeca rostul, ia-le pas cu pas si-ti vei face si tu un rost, adica aproape toti prostii au reusit happy
cat despre timiditate, nu ai nevoie de ea, ca sa treci decent prin viata ai nevoie de tupeu si curaj, nu ma refer la smardoiala, putina decenta totusi

| anonim_4396 explică (pentru cehos69):

Multumesc!