| Raul44 a întrebat:

Salut, ma numesc Raul si am 16 aproape 17 ani. Am o problema cu mine insumi, sunt mai timid si rusinos asa... si nu am foarte multi prieteni. Intrebare: Daca-mi place de o fata si nu pot sa-i vorbesc pentru ca sunt prea timid/rusinos/emotionat pentru ca nu am mai avut o prietena niciodata sau primul sarut etc... daca se poate sa ma ajutati cu un raspuns va multumesc foarte mult. sad

Răspuns Câştigător
| Roxy_Racheta_1997 a răspuns:

Pai ai putea face in felul urmator daca esti mai timid: Daca de exemplu stii sa scrii poezii ( nu trebuie sa ai nu stiu ce talent, doar intentia conteaza

| Raul44 explică (pentru Roxy_Racheta_1997):

Mersi, pare dragut dar nu sunt bun la poezii... sunt aproape bun de nimic laughing dar macar ai incercat sa ma ajuti si apreciez asta.

| Roxy_Racheta_1997 a răspuns (pentru Raul44):

Oh doamne...raspunsul meu era mult mai lung

| Raul44 explică (pentru Roxy_Racheta_1997):

Chiar mersi, dar nu sunt bun la asa ceva happy Dar e prea tarziu am aflat ca iese cu altcineva chiar ieri, soo... i give up, nu cred ca o sa-mi fac niciodata curaju sa vb cu orice fata care-mi place... dar iti multumesc din nou pentru tot ajutorul acordat

| Roxy_Racheta_1997 a răspuns (pentru Raul44):

Ok, cu placere

9 răspunsuri:
| 1231242 a răspuns:

Salut,trebuie sa incepi de undeva, crezi ca taica-tu a crezut ca o va intalni si se va casatori cu maica-ta?! Pur si simplu a incercat sa o faca iubita si gata, totul a venit de la sine.In legatura cu timiditatea, cand vorbesti cu fata gandeste-te la ceva la ce te pricepi si iti face plaxere! Bafta!

| Raul44 explică (pentru 1231242):

Pai, parintii mei nu sunt casatoriti, mai mult se cearta si stau doar impreuna... dar inteleg ai dar un exemplu

| gshdyxdjs a răspuns:

Pai daca ai vre un prieten care o stie roaga l sa va faca cunostinta. (in alte cuvinte fa-o constienta ca existi)
gaseste o modalitate sa iesi cu ea si prietenii ei... nu stiu. mergeti in aceeasi directie si incepeti sa vorbiti si dupa."eu ma duc la un suc vrei sa vii? platesc eu" etc etc

| Raul44 explică (pentru gshdyxdjs):

Mersi, pare ceva bun, dar nu cred ca merge... dar apreciez ca ai incercat sa ma ajuti

| Roxy_Racheta_1997 a răspuns (pentru Raul44):

Sau ai putea sa ii scrii o scrisoare spunandu-i cum ai cunoscut-o si cum ai ajuns sa o iubesti, si tot la fel te semnezi