| AnoOoniM_9443 a întrebat:

Salutare tuturor, Vreau sa m'a ajutati si pe mine cu un raspuns daca aveti putin timp sa imi acordati pentru a imi explica mica(marea) mea problema/dilema.

Incepem:

Sunt baiat, am 16 ani.si acum apx 2 luni am cunoscut o fatahappy. La inceput.nu prea vorbeam cu ea. etc... dar de la un timp ( 3-4 saptamani ) m-am apropiat foarte mult de ea. Apropiat in ce sens: Iesim undeva intr'un grup mai restrans ( Eu, Ea, Si 1-2 persoane), Cand nu iesim ( nu ne vedem) vorbim la telefon ( Apx 4-5 ore pe zi). Suntem cum s'ar spune: ( Sora-Frate). Si acum problema: Eu o plac foarte mult, dar nu stiu ce sa fac. Sa ii spun sau sa mai astept. Daca ii spun acum imi e putin teama sa o pierd si ca prietena(amica), Dar daca mai astept poate va cunoaste pe cineva...
Voi ce m'a sfatuiti a face? Astept raspunsuri. Multumesc pentru timpu' acordat si pentru raspunsu' dat.

Răspuns Câştigător
| bebetho a răspuns:

Spune-i ca o placi si daca i-ar place sa fiti mai mult decat prieteni si daca nu vrea sa uite tot ce i-ai spus si sa ramaneti la fel ca inainte.

3 răspunsuri:
| dan_1805 a răspuns:

Spune-i ce simti poate mai tarziu va fi prea tarziu si o sa regreti
si nai de unde sa stii ca ea nu simte la fel

| KaTtY a răspuns:

Daca ii spui s-ar putea sa o pierzi sau din contra, sa inceapa sa te priveasca nu ca pe un frate ci ca pe un potential iubit
tu hotarasti daca sa ii spui sau nu

| AnoOoniM_9443 explică:

Raspunsu' lu' "bebetho" este chiar ceea ce vroiam sa stiuhappy. Dar acum trebuie sa iesim undeva doar noi doi. Sa pot vorbii linisit fara sa stiu ca asteapta x, y undeva la o masa de exp si se uita la noihappy. Multumesc pentru raspuns "bebetho". Am sa fac exact ceea ce ai spus.