| ph3on1x_9001 a întrebat:

Dragi utlizatori TPU am si eu o dilema in viata mea >amoroasa:"(cine nu are)...Sa continuam.
Am fost acum 2 ani impreuna cu o fata(prima mea prietena) si a fost o relatie lunga (8 luni) si ne-am despartit dintr`o prostie.am incercat sa fiu iar cu ea... iar acum dintr`o data a intervenit o fata(o amica de-a mea) si a reusit sa o faca sa imi dea o sansa.am crezut`o si se pare ca e putin schimbata dar tot se comporta diferit de parca ar vrea sa isi bata joc de mine. dar daca ar fi sa fiu iar cu ea nu as vrea sa fie din mila...azi ar trebui sa iesim, cel mai bun prieten mi-a sugerat de multe ori sa o sarut dar ma tem sa nu o pierd(sa se supere, sa se esciveze) si sa ii spun ce simt pentru ea cu adevarat. Ce ar trebui sa fachappy?
Multumesc tuturor pentru ajutor^_^

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca simti ceva negativ in comportamentul ei,fii doar bun si intelegator,zambitor si cald.
Ea,poate,are nevoie doar de un prieten si langa tine se simte ceva mai in siguranta,doar ati fost impreuna catva timp.
Nu stiu a cui a fost vina ca v-ati despartit,dar daca a fost a ta,spune-i ce simti pentru ea.
Bineinteles ca,mai intai,trebuie s-o lasi sa vorbeasca si va trebui sa poti aprecia corect gradul de intimitate la care ajungeti vorbind si privindu-va,ca sa-i poti spune ce simti tu.
In privinta sarutului,totul e in functie de cum simtiti amandoi si cred ca asta vei intelege singur.
Nu te duce complexat la intalnire,nu fii timid,gandeste-te ca au trecut doi ani si poate viata nu a fost prea buna cu ea,ajut-o sa se insenineze,fa-o sa rada,intelege-o, cauta sa-i intri in suflet. Daca reusesti lucrurile astea, va vrea sa te revada si vei avea suficient de mult timp sa-i spui si ce simti pentru ea!
Mult noroc!

2 răspunsuri:
| xSweetAnGeLx a răspuns:

Te-as sfatui sa faci ceea ce simti, tu o cunosti mai bine decat noi si poti spune tu mai usor ceea ce ea isi doreste.
dar daca ar fi sa ma gandesc mai bine, as spune sa te apropi de ea ca amic, incearca sa ii fi cel mai bun prieten. la multe fete le place sa se simta ascultate, sa se simta intelese
as spune sa incerci sa fi aproape de ea, sa afli ce simte ea de fapt
si dupa ce esti SIGUR de tot (asta nu inseamna sa dai peste ceva si sa iti tragi proprile tale concluzi, si sa te inchizi, sa termini cu ea)
si dupa ce reusesti sa te apropi de ea, si sti ca ea inca mai simte ceva pentru tine, sau prin aproapierea care ai facut-o tu fata de ea ai reusit sa o faci sa simta ceva pentru tine... atunci, atunci sa ii spui ce simti pentru ea, si ca sentimentele tale nu s-au schimbat. deci bft happy

| Originalone a răspuns:

Man,nu-s expert in relati.
Dar tine minte ca raul facut nu se uita asa usor.
Poate trecutul nu te-a uitat asa usor, incearca sa iti intoarca farsa, raul inapoi facut.
Incearca sa ii intelegi jocul care vrea sa til joace.
Poate e o ticaloasa care vrea sa joace cu sentimentele tale sa te faca sa o suferi cum ai facut-o tu acum 2 ani.
Si daca vrei sa fie a ta,ia-o usor man,nu te grabi la sex,saruturi prosti de astea ca o vei pierde.
Stabileste-i increderea usor,fi sincer cu ea orice spui, ofera-i ce iti ofera si ea in schimb.
Trebe sa fii atent la gesturi, detalii.
Du-o intr-un loc frumos si apoi spune-i ce simti pentru ea cu adevarat si ia-o de mana usor.
Vezi tu.