| R0R0 a întrebat:

happy
Voi cui ii impartasiti secretele voastre? thinking

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Am trecut de aceasta etapa, dar nu ezit sa discut cu mama/cu fiica mea.
Si, acolo unde este cazul discut cu sotul/fiul.
In adolescenta, aveam o prietena si ne confensam, asta pana cand a indraznit sa ma tradeze si atunci pa prietenie!
Sarbatori fericite si un an nou plin de realizari frumoase happy

| R0R0 explică (pentru caramela):

Multumesc mult.La fel! happy

30 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Eu nu prea am secrete, ''nu prea '' spre deloc. Eu le impartaseam tot asa cu cei mai buni amici. De ai mei ma ''feream'', dar am invatat ca ei sunt singurele persoane de incredere.

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Adevarat! Cred ca e minunat sa nu ai secrete.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Ai o liniste sufleteasca superba. Stiind ca nu ai fost partas la ceva rau, sau daca tii ceva ascuns in tine. Ma simt liber, fara sa ascund nimic!

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Banuiesc. Felicitari! Mai rar, asa om sincer!

| RainmakerX a răspuns:

Hey! ツ

La mine depinde foarte mult de secret...
Vezi tu, unele secrete nu le poti spune decat anumitor persoane intrucat numai pe ele le intereseaza sau numai in ele poti avea incredere.

De obicei nu imi impartasesc secretele decat cu 2 persoane si anume tata si cel mai bun prieten. *asta in functie de secret* Sunt anumite lucruri pe care le poti spune mai usor prietenilor decat parintilor si invers.

Este doar parerea mea. Succes!

Ps: In rest nu am incredere in nimeni. Am fost tradat de multe ori asa ca sunt foarte selectiv in ceea ce priveste persoanele carora le impartasesc din secretele mele.

| R0R0 explică (pentru RainmakerX):

Si eu am fost tradata.

| RainmakerX a răspuns (pentru R0R0):

Ce pot spune? Lumea este rea...

| R0R0 explică (pentru RainmakerX):

Exact! happy

| Rakanishuu a răspuns:

Imi pastrez porcariile doar pentru mine.

| FrumusicaSufletista a răspuns:

Cel mai bine e să ți le împărtășești ție însuți, căci dacă le aude cineva deja numai este secret

| NastyGirl55 a răspuns:

Cu totii avem secrete. Eu una am invatat din propria experienta ca uneori e mai bine sa le stiu doar eu si Cel de sus. Cand vine vorba de secrete mai ''deosebite'' i le spun fara timiditate mamei pentru ca ea ma intelege in orice situatii. Cu parere de rau, dar nu poti avea incredere nici macar in cel mai bun prieten, asa ca e mai bine sa stii doar tu.

| R0R0 explică (pentru NastyGirl55):

Stiu asta! Si eu vorbesc cu mama mea. Pana si cea pe care o credeam cea mai bună prietena m-a tradat.Acum mai am una, dar ma sfiiesc sa ii zic chiar tot.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Nu te descoperi de tot, trebuie sa ramai in viata cat mai ''mistic''. Asta e lucrul care ne atrage intre noi, misticismul. Dar cand mai stau cu prietenii la vorba, cand ne stim intre noi, acolo dam drumul la robinet, transformandu-se mai mult in amintiri frumoaserolling on the floor

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

laughing

| NastyGirl55 a răspuns (pentru R0R0):

Eu cred ca ceea ce e personal e mai bine sa ramana asa. Mai bine sa nu ai secrete sau daca te intreaba eviti subiectul si ii spui;'Treaba mea, viata mea''. Mai bine te gandesti de 2 ori inainte sa marturisesti ceva. Prietenii se schimba, si poate chiar singura prietena a ta te va trada. Grija mare :!

| Drimmero a răspuns (pentru NastyGirl55):

Oamenii au fost mereu si vor ramane cea mai parsiva natie. Chiar daca fac parte din rasa umana, tot am parerea asta! Cele mai bolnave fiinte!

| R0R0 explică (pentru NastyGirl55):

Multumesc mult! happy

| NastyGirl55 a răspuns (pentru Drimmero):

Ai dreptatewinking!

| NastyGirl55 a răspuns (pentru R0R0):

Cu placere :*!

| Drimmero a răspuns (pentru NastyGirl55):

Multumesc de confirmare. Stiu ca am dreptate, doar stiu si eu ce inseamnarolling on the floor)

| NastyGirl55 a răspuns (pentru Drimmero):

Am patit laughing

| Drimmero a răspuns (pentru NastyGirl55):

Suntem patiti, va sa zica!

| R0R0 explică (pentru NastyGirl55):

kiss

| NastyGirl55 a răspuns (pentru Drimmero):

Suntem laughing :/

| Drimmero a răspuns (pentru NastyGirl55):

Orice om e ''patit''! smug

| Joanaa a răspuns:

Fiind fată, vorbeam cu cea mai bună prietenă...Acum că nu mai am cea mai bună prietenă nu prea mai discut cu nimeni...Ori îmi vine pe moment să zic lucrul ăla și mă uit dacă e persoana potrivită.
Cu părinții dacă ai o relație ok cu ei ai face un lucru bun sau cu sora/fratele dacă ai.Ai grijă cu prietenii și cu ce secrete le spui, să nu ai așteptări prea mari de la oamenii din ziua de azi.

| R0R0 explică (pentru Joanaa):

Am mare grijă.