| frum a întrebat:

Nu reusesc sa slabesc. Am 1.65, 80 kg, sunt fata. Mananc foarte putin insa nu am timp sa fac miscare deloc din pacate. Ceva secret? Am un eveniment deosebit in iunie si trebuie neaparat sa slabesc minim minim 10 kg. Va rog din suflet sa imi impartasiti secretele voastre.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asa ceva e imposibil cum sa slabesti 10 kg de grasime = 70000 de calori in doar o luna,fi realista,vorbim de zeci de mii de calori,infometarea nu este o solutie nici dietele, toata viata o sa faci diete si atat, trebuie schimbat stilul de viata, perceptia despre mancare, degeaba te plangi acum ca doar nu te-ai ingrasat cu aer

https://cum-sa-slabim-sanatos.blogspot.com/......%20slabire

te astept aici https://www.facebook.com/......012415923/

| Frank51 a răspuns:

Nutritia e matematica. Intra calorii, ies calorii. Intra prea multe, ies prea putine. Solutia, sa intre mai putine, sau sa iasa mai multe cu ajutorul sportului, tu alegi.

| Sn4k3 a răspuns:

Secretul e deficitul caloric. Evita carbohidratii simplii si grasimile nesanatoase.

| teajutcumpot a răspuns:

Buna! Din pacate orice formula miraculoasa care iti promite ca vei slabi x kg in x zile este in 99% din cazuri nesanatoasa si potential daunatoare pentru sanatatea ta!

Slabirea cea mai buna se face printr-o alimentatie buna, echilibrata, redusa in carbohidrati si bogata in fibre COMBINATA OBLIGATORIU cu efort fizic (sportul preferat) care in final, la sfarsitul zilei, numarul caloriilor arse sa fie mai mare decat numarul caloriilor consumate.

In esenta, slabitul este foarte usor! Practica este foarte grea.

Sfatul meu este sa incerci sa gasesti o rochita care sa se potriveasca siluetei tale din prezent, ba chiar sa o avantajeze, ex: o rochie vaporoasa.

Sunt sigur ca esti frumoasa si acum!

Insa te rog, nu incerca sa slabesti 10 kg pana in iunie, risti sa iti cauzezi probleme de sanatate inutil!

Rezultatele sanatoase si care rezista se vad in timp, nu peste noapte!

Succes si distractie placuta!

Cu drag.

| ContNmc7 a răspuns:

Cel mai eficient este sa te duci la farmacie sau sa comanzi online choco lite din ce am auzit e eficienta cand vine vorba de slabit. In orice caz trebuie sa slăbești natural, adică trebuie sa manci sanatos. Eu tin un regim, am 1, 45 si am 60 kg. Stiu, trist dar de 2 saptamani, dimineața cand trebuie sa merg la școală mananc o cana calda de lapte cu fulgi de porumb. La s oala nu mananc absolut nimic, asta nu inseamna ca tu trebuie să faci asa cum am spus, eu doar spun ceea ce fac. Dupa scoala mananc 1 rosie si 1 castravete si un pic branza, iar seara acelasi lucru. Succes si te da batuta caci si eu am facut de multe ori si m.am ingrasat.

| RAY a răspuns (pentru ContNmc7):

De ce incepi asa dimineata cu carbo care cresc insulina periculos de mult, laptele cu fulgi de porumb cresc insulina = astfel infometarea va fi toata ziua si oboseala, dimineata trebuie sa fie cea mai importanta masa bogata in proteine alea mentin insulina stabila

| RAY a răspuns (pentru ContNmc7):

Dupa scoala mananc 1 rosie si 1 castravete si un pic branza, iar seara acelasi lucru. Succes si te da batuta caci si eu am facut de multe ori si m.am ingrasat.

sa vezi tu ingrasare cand o sa manci normal, nu intelegeti ca nu functioneaza dietele astea absurde