| Daniel_Marius_1997_lCdN a întrebat:

Salutari prieteni, v-ati intrebat cum e sa calatoriti in alta tara singuri? Si eu mi-am dat asa intrebare. Vreau sa calatoresc cum ar fi in Canada, California mai pe scurt ati inteles. Vreau sa calatoresc cu cineva strain, sa ne cunoastem sa fim prieteni buni si sa plecam impreuna de abia am 16 dar deja am planuri, cine are asa dorinta sau vis cum s-ar spune scrieti-mi si facem legatura pe Facebook. Sper sa fie cineva care gindeste ca mine.happy

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am calatorit singur, prin Europa ce e adevarat. Nu m as vedea insa niciodata sa merg cu un strain, sa ma bazez pe el sau chestii de genul. Nu mi se pare nicio aventura doar niste riscuri asumate aiurea.

Pana una alta invata ca Canada nu e parte din SUA

| RainmakerX a răspuns:

Sa stii ca visul tau nu este deloc imposibil de realizat.
Momentan esti mult prea mic pentru a face asa ceva dar cand ajungi la facultate exista programe precum work & travel unde poti face exact ce vrei tu.

O sa muncesti 2-3 luni in state dupa care o sa ai o perioada (aproximativ de 1 luna) in care o sa te poti plimba cat vrei sau mai bine zis cat iti permiti. Partea naspa pentru unii este ca trebuie sa munceasca si daca nu stii engleza atunci ajungi sa faci munca de jos.

Deci invata engleza intai.

| Cîrștioabă a răspuns:

Nu vreau să te descurajez dar, străini rămân tot străini. Dacă vrei să vezi cum este și câți bani o să dai pe o plimbărică în Europa. Te invit pe canalul BackPackYourLife.

| Daniel_Marius_1997_lCdN explică (pentru Cîrștioabă):

Am zis ca acum am 16 ani dar sa fie cineva sa ne cunoastem in curs de 2, 3, 4, ani pana vom ajunge la 118, 19, 20 de ani

| Daniel_Marius_1997_lCdN explică (pentru Daniel_Marius_1997_lCdN):

18* ma scuzati

| suntserios a răspuns (pentru Daniel_Marius_1997_lCdN):

Și atunci unde mai e călătoria cu străini dacă vrei sa îl cunoști?