| DareDevil13 a întrebat:

Saluttt, trebuie sa imi conving parintii sa imi adopte o pisica, pisica e british shorthair (stiu ca nu conteaza da mna) si nu stiu cum, mama e de acord numai ca tata spune ca el nu a muncit atata timp ca sa ii distruga o pisica tot. Va rog muuuuult!

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Vrei sa adopti o pisica british shorthair? Daca ai gasit sa adopti da-mi te rog numarul ca vreau si eu.

Serios acum, pisica aia e cam scumpa, poate de asta sunt si reticenti. Incearca sa duci acasa un pui de pisica de la cineva care da spre adoptie (pisica normala nu de rasa) si ii spui tatalui tau ca vrei sa vezi cum se comporta si incerci sa o inveti sa se poarte frumos. Altfel nu cred ca ai avea cum sa il convingi, nu va fi de acord pana nu vede cum e cu o pisica in casa, degeaba ii spui povesti.
Si sincer tatal tau cam are dreptate, eu am o pisica (am luat-o cand era pui), acum e adult dar tot se joaca si strica lucrurile prin casa. E desteapa, stie o gramada de lucruri, dar e foarte greu, as spune imposibil, sa o dezvat din a nu mai da cu ghearele pe tot ce gaseste (canapea, paturi, perdele etc ), a nu mai roade cabluri si alte lucruri, a nu mai mieuna fara niciun motiv, a nu se mai agata de tot ce atarna prin casa, trebuie sa stai in permanenta cu ochii pe ea pentru ca se urca peste tot mai ales cand simte miros de mancare, nu poti lasa mancare pe masa. Mi-a stricat o multime de lucruri. Deci trebuie sa te gandesti bine inainte.

| DareDevil13 explică (pentru Furnicuta000):

Ee, nu iti dau numarul ca e din Mures si faza e ca o da gratis pentru ca ea a cumparat-o i-a facut pui si nu mai are unde sa ii tina decat afara si vrea sa ii dea repede (daca vrei iti trimit cumva o poza) :]

| Furnicuta000 a răspuns (pentru DareDevil13):

sad

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tatal tau are dreptate, fiecare animalut are capriciile lui, iar pisica distruge mobila si covoarele, asa este.