| Both_Lucas_1993 a întrebat:

Recent hamsterul meu a murit, iar parintii mei imi recomanda sa imi cumpar altul, dar eu mi-as dori o pisica British Shorthair sau Scotish Fold si vreau sa stiu care are fi costurile pentru intretinere si daca ele is mai sensibile decat alte pisici maidaneze.
Multumesc frumos happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că ești conștient de prețul unei astfel de pisici. Nu costa nici cât un hamster. In rest, nu știu. Era pe Facebook un grup numit "grupul pisicarilor" sau ceva de gen. Întreabă acolo. Sau înscrie-te prin grupuri cu pisici de pe Facebook și întreabă acolo. Iar abonările mele de pe Facebook 40% se încadrează la pagini cu câini și pisici. laughing

Dacă vrei sa vezi pisici frumoase, recomand sa cauți pagina White Coffee Cat, Coby The Cat, Maple Cat, Waffles the Cat. Favoritele mele de pe Facebook. Doar cauta și apoi îmi spui ce parere ai.

| Both_Lucas_1993 explică (pentru anonim_4396):

Si oare nu stii de unde as putea sa cumpar sau sa adopot o pisica?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Both_Lucas_1993):

Iubesc pisicile, am și crescut o perioadă apoi din diferite motive a trebuit să le dau. Au fost pisici europene. Mă atasam de ele si e nașpa. Mă amăgesc eu, amăgesc și pisica. La mine în oraș mai vad afișe lipite la cabinetele veterinare în ușă sau geam în care vinde sau oferă spre adopție pisici sau câini. Poți merge acolo să întrebi mai ales să fi sigur că nu iei țeapă. Pe internet sunt mult țepari, iar ultimul eveniment care m-a amuzat : când un prost ( nu pot să-l numesc altfel) a vândut câini vopsiți cât să semene cu alt câine. Apoi cea care a cumpărat, a băgat câinele la spălat si se curăța vopseaua sub jetul de la duș. Caut pe YouTube și îți pun link. Însă, că sa nu iei țeapă, recomand să te îndrume cineva priceput cum sunt la cabinetele veterinare. Sau magazinele de specialitate gen PetShop. Unii mai aduc animale și la comandă. Însă ce vrei tu costa, iar gratis nu îți dă nimeni. Și încă e ieftin ce cauți tu, alte rase costa și 7000 de dolari.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Both_Lucas_1993):

Https://youtu.be/DN8Pgk-lkYA

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mie îmi plac siamezele.

| Eireann a răspuns:

Una de rasa pura e destul de scumpa, mai ales Scottish Fold, de la 400 de euro in sus daca o iei de la crescator cu acte. Veterinarul pentru vaccinare, deparazitat, microcipat, eventual si sterilizat - fiecare taxeaza diferit. British shorthair sunt in general robust dar Scottish Fold au o boala a tesutului conjunctiva care poate sa ii produca probleme - veterinar, medicate, etc.

| Emazio a răspuns:

Tare British shorthair, am eu una jumate asa jumate albastru de Rusia.
Pai litiera cu granule din alea care trebuie schimbata săptămânal parca, si mancare (in functie de preferințele ei). Vezi ca le plac jucăriile, sunt jucăușe, a mea nu prea mănâncă mancare de om. Dar e foarte simpatica, e asa cu personalitate, cand te vrea cand este indiferenta total.

| GeorgeCosmin a răspuns:

Ba eu zic sa iti iei un doge un shiba inu deala la 800 euro