| anonim_4396 a întrebat:

Scuze categoria dar am si eu o problema am bagat cardul de memorie de la tel in pc si cand l-am pus inapoi in tel toate fisierele de pe card erau format.exe si nu le citeste.de ce si cum pot repara? Va rog help me

2 răspunsuri:
| Încrucişătorul a răspuns:

1) Inainte sa scoti cardul, ai dat click pe "Unplug safely the USB", sau cum o spune, din dreapta-jos a ecranului? Ar fi trebuit sa-ti apara un fel de microimagine care arata ca un USB. Banuiesc ca ai folosit USB/ul.

2) Baga din nou in PC si schimba-le proprietatile (Properties) si schimba-le in ceea ce erau. Exemplu: pozele in JPEG/PNG, muzica cu programul care il folosesti (Winamp, BSPlayer; ce folosesti tu ca sa asculti muzica) etc.

3) N-ai decat sa le cauti din nou si sa nu mai fie in format.exe. Asta e... graba strica treaba.

| aly1368 a răspuns:

Eu l-am inchis si deschis de mai multe ori si a mers rolling on the floor)