| absurd a întrebat:

Sensul vietii e continuarea vietii, acum intrebarea mea:care e sensul continuarii vietii?

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Era un citat foarte misto si am sa citez din memorie acum: ''un om care si-a permis sa piarda o ora din viata nu a invatat inca sa pretuiasca viata''. Acestea fiind spuse, nu pot fi de acord cu asteptarea.

4 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Sensul vietii consta in a da vietii un sens si de a nu muri odata cu tine. Daca ai inteles asta esti pe drumul cel bun.

| absurd explică (pentru TheAce):

happysi care e sensul continuarii?(nu ca as fi pesimist, dar am putin timp de cind ma gindesc la intrebare si nu gasesc raspunsullaughing

| TheAce a răspuns (pentru absurd):

Ti-am spus. Dorinta de a nu muri odata cu tine. Mai simpli formulat, motivatia de a lasa ceva in urma ta care sa dainuie, mult timp dupa ce tu nu vei mai fi.

| absurd explică (pentru TheAce):

Dar stii eu am alt gind anume ca"sensul e asteptarea" mai concret asteptarea 'sfirsitului', dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa ne omorim cu gindul ca vom muri.Trebuie sa traim acesta asteptare cit mai bine si sa permmitem si altora sa asteptehappy

| TheAce a răspuns (pentru absurd):

Era un citat foarte misto si am sa citez din memorie acum: ''un om care si-a permis sa piarda o ora din viata nu a invatat inca sa pretuiasca viata''. Acestea fiind spuse, nu pot fi de acord cu asteptarea.