| NinaY a întrebat:

Sincer nu stiu ce sa mai fac. Ajutor?! Cred ca incep sa ma schimb fara sa vreau si sa indepartez de toata lumea de mine.Adica ma cert cu iubitul din cauza asta ca nu pot sa tac cand ar trebui, ma cert si cu cea mai buna prietena a mea.si nu m-am certat niciodata cu ea pana acum! Si cu parintii si cu toti.Si nu imi pot controla prostia asta pe care o am in cap.Nu stiu ce sa mai fac crying ajutor va rog...

Răspuns Câştigător
| chrystyna a răspuns:

Incearca sa te controlezi.Asculta-i si pe ei cand au ceva de spus.Nu are rost sa te porti urat cu cei care te iubesc, oricare ar fi motivul. Dar daca ai o problema si simti ca nu poti trece singura peste ea, sau cei din jur nu te inteleg, Incearca sa le explici macar prietenei si iubitului problema respectiva. O sa vezi ei iti vor fi alaturi si te vor intelege.Mai mult, te-ar ajuta sa treci peste perioada asta.Pesttecare trecem toti la un moment dat.
Asadar, fii mai deschisa si lasa-i sa te ajute, sa te inteleaga.
Numai bine!

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Faptul ca, ai constientizat ce belea esti pentru toti pe care-i iubesti, este primul pas spre vindecare!

| imiplacemov a răspuns:

Ar trebui sa ai un timp pentru tine, in care sa te gandesti la tot ce faci, sa gandesti ca iti faci rau si tie si prietenilor tai.
Poate treci printr. o perioada mai stresanta, sau poate ca a aparut in lucru in viata ta care te deranjeaza si nu iti dai seama. Ar trebui mai intai sa vezi care este motivul pentru care te porti asa.
Incearca sa iei niste suplimente d.alea din plante pentru nervi stres etc