| Rahela_Rahe_1999 a întrebat:

Heii TPU...
M-am certat cu iubitul meu din cauza geloziei, ma tot cert cu el din cauza ca sunt geloasa ca el cu mine nu vb orice si vb cu prietena verisorului lui.
Sunt foarte geloasa si tit incerc sa ma schimb si nu pot!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heii.Pai se spune ca persoanele geloase iubesc mult.Incearca sa accepti faptul ca el mai sta si cu alte fete, iar daca te deranjeaza i-ai putea spune dar intr-un mod mai subtil fiindca nu le interzicem persoanelor dragi sa faca ceva ce le place doar de dragul de a ne simti noi bine. Daca tii la el si in conditiile in care ai si incredere destula in el ca nu te-ar putea trada ti-as sugera sa ai in vedere sfatul meu.

| Rahela_Rahe_1999 explică (pentru anonim_4396):

Da, dar cum sa fac sau ce sa fac ca sa nu mai fiu asa de geloasa

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Rahela_Rahe_1999):

Cere pastile la farmacie.

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Atunci desparta-te de el si cauta altul care-ti accepta si intelege gelozia, sau care nu-ti da motive pentru a fii geloasa.