| ßέßέ a întrebat:

Sinuciderea este o solutie? Stiu ca e pacat, ca e prostie ce spun, ca nu gandesc bine in momentele astea, dar chiar nu mai pot crying. Ce as putea sa fac sa uit de gandurile astea negre?

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Vorbeste cu cineva.Cu oricine.Indicat ar fi cu tinewinking

| sasha a răspuns:

Pai numai tu sti ce ti-a intunecat gandurile asa ca alungale si nu te mai gandi la prosti de genul asta esti tanara viata merge inainte si ar fi cea mai mare prostie sa te sinucizi ...ai grija de tine happy

| lilboutique a răspuns:

Nu este deloc o solutie! oricare ar fi motivul supararii tale nu trebuie sa mergi chiar atat de departe. Gandeste-te ca numai poti da inapoi daca faci o asemenea prostie.
Si mai gandeste-te ca unii ar da orice sa poata traihappy

| gabryel a răspuns:

Si daca te sinucizi ce rezolvi? crezi ca dincolo iti e mai bine? uita-te la un film sau fa altceva si nu te mai gandi la prostii dintrastea si treaba aia cu masina...nu e chiar cea mai buna solutie pentru ca il poti baga in inchisoare pe acel om care te-a lovit cu masina si poate ca are si el familie si in loc sa stea acasa langa familia lui va sta la inchisoare din cauza unei idei prostesti de-ale tale, gandeste-te bine inainte sa faci vreo prostie, traesteti viata fa-ti o familie ca viata oricum e scurta si trece repede. Ai grija ce faci, pa.

| kaya a răspuns:

Sinuciderea nu este o solutie, stii ce ai putea sa faci sa scapi de gandurile astea negre? Suna o prietena si iesiti afara la o plimbare, nu te mai gandi cateva ore la probleme, cea mai buna metoda e sa iesi din casa sa te recreezi incearca succes, nu mai gandi asa ca toti avem cate ceva pe suflet, ce ar fi daca ne-am sinucide cu toti? Nu e o solutie, trebuie sa gandim calm.Numai bine si o sa vezi ca daca faci o plimbare o sa te simti mai bine macar cateva orewinking

| .::CyBeR::. a răspuns:

Nu este o solutie, daca iti vine sa plang, descarcate nu le tine in tine.

| stresu a răspuns:

Nu stiu ce anume ai patit de te gandesti la sinucis, dar iti recomand sa te dedici unei activitati care iti place si sa stai cu oamenii la care tii, ca orice problema ar fi, trece.
Vei avea parte de probleme pe tto parcursul vietii, na, asa e. Daca renunti pierzi mult ca ceva imi spune ca mai mult de 18 ani nu ai.
In viata inca mai sunt multe de facut. Nu le rata!

Oricum, mai bine decat sa vorbesti cu utilizatori anonimi de pe TPU incearca sa vorbesti cu prieteni buni daca ai sau cu familia, ca parintii in principiu iti vor binele si se vor stradui sa inteleaga.
Spor!

| ßέßέ explică:

Daca as mai avea prieteni adevarati, credeti ca v-as mai intreba pe voi, utilizatori TPU? cu cine sa ies afara, singura de nebuna? de fapt este o idee si asta, poate am noroc si da vreo masina peste mine si scap de calvarul pe care il traiesc zilnic. stiu ca nu sunt singura care are probleme, ca sunt altii cu probleme muult mai grave decat mine, dar sunt egoista si ma gandesc la mine si nu la ceilalti din jurul meu pe care ar putea sa ii afecteze o posibila disparitie a mea de pe fata pamantului. Odata si odata tot o sa mor, de ce nu ar fi momentul acum?

| eduardd a răspuns:

Gandurile sunt ca pasarile : vin, iar daca l-e lasi isi fac cuib; alunga-le cu alte ganduri, citeste ceva constructiv; gandurile n-e pot conduce viata dar noi l-e putem conduce pe ele happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este o solutie pentru ca orice lucru se rezolva si daca te sinucizi nu mai poti da timpul inapoi ii ranesti pe parinti tai, prieteni tai. Vb cu mama ta daca ai o problema sau cu un adult sau cu un psiholog care ar putea sa te sfatuiasca.

| stelutzaurie a răspuns:

In primul rand sinuciderea nu e o solutie pentru ca nu o sa suferi numai tu ci si altcineva gandeste-te la mama ta, tatal tau, familia ta