| SexyGirlSweet1998 a întrebat:

Sper sa aveti rabdare sa cititi tot si sa ma ajutati! DAU FUNDA!

Acum in februarie se face un an jumate de cand imi place foarte foarte mult de un tip. Pana in toamna anului 2013(acum 5 luni) noi nu am vorbit deloc. Dar in toamna chiar pe 1 septembrie cand era on pe facebook, am zis sa-l bag in seama ca numai puteam sta asa. Si de atunci s-a legat o frumoasa relatie de prietenie.

In fiecare dimineata imi dadea mesaje de buna dimineata, si vorbeam si cu orele la telefon.

Doar ca dupa ce a inceput scoala in septembrie dupa cam 2-3 saptamani totul s-a schimbat. La scoala abia mai vorbeam 2 cuvinte cu el si nu ne mai bagam in seama deloc. Da,aflasem si de ce:colegele lui cretine de clasa au bagat numai strambe si ca***uri despre mine.M-au facut sa pic intr-o lumina foarte proasta. Si cam din octombrie noi nu am mai vorbit deloc. Ignoranta totala!

Doar ca acum cateva zile i-am dat din nou mesaj pe facebook si iar am inceput sa vorbim cum o faceam odata.Cei drept mai putin dar tot facem glume si ne intelegem bine. Azi nu a fost la scoala ca are nu stiu ce gripa, dar daca vine maine simt ca o sa cad din picioare. Pt ca nu am mai vorbit de mult, am un sentiment de neliniste. Adica el a mai fost cu o fata in perioada asta si nu stiu. vreau cumva sa o luam de la capat si daca se poate sa-mi dea si o sansa(cam stie ca-l plac de la colegele lui). Help si multumesc anticipat daca ati citit pana aici.

Răspuns Câştigător
| ριтιкaa1998 a răspuns:

Buna!
Simplu,daca un baiat te place asa cum esti tu e bine. Fii naturala! Be alright.
O seara faina!

3 răspunsuri:
| 95Cosmin a răspuns:

Questiontonguereferi sa il vezi cu altcineva si sa tot ramai in zona aceea de prietenie pana cand se termina scoala, liceul sau unde esti si dupa sa regreti tot restul vietii ca nu i-ai spus cu adevarat ce simti sau preferi sa ii spui ce simti, ca dupa aceea sa nu ai nici un fel de regret, si sa le dai m**e la colegele lui? Eu zic sa vorbesti cu el fata in fata si sa ii zici ce simti despre el si il intrebi daca si el simte lafel.De aici, o poate lua in doua directii in care numai tu castigi(asta depinde si cum privesti lucrurile)1:Si el simte la fel si veti fi impreuna pana la adanci batraneti, sau el va zice ca nu si in cel mai rau caz va povesti la toata lumea, dar...tu fiind o fata desteapta iti dai seama ca, ceea ce cred altii despre tine nu e la fel de dureros ca si sentimentul de regret, si prin aceasta experienta vei invata sa ai incredere in tine si sa zici in fata ceea ce vrei si ce simti... daca o tot tii asa va fi numai mai rau, daca il ia alta?
That's how I see it...soo, go get him girl!
Din avatar vad ca esti o fata frumoasa(daca e chiar poza ta)....cine nu te-ar vrea?

| AndruCriistina a răspuns:

Buna :* si eu am trecut sau pot spune ca trec prin aceelasi lucru. Hai sa iti spun o chestie nu il baga numai tu in seama pe Facebook ca dupa zice ca esti putin cam enervanta, si o sa se sature sa tot vorbeasca cu tine, iti zic din propia experienta. Daca si el doreste din tot sufletul sa vorbiti, o sa lase orgoliul la o parte si o sa iti scrie. De ce nu vorbesti cu el si sa clarifici lucrurile, sa ii spui ca prietenele alea au mintit, au facut in asa fel ca sa numai vorbiti voi doi. Sau simplu daca spui ca a-ti inceput sa vorbiti din nou ca inainte, e perfect totul! Luati-o de la inceput, nu iti trebuie sa iti fie rusine sau sa cazi jos in niciun caz, te inteleg hihi. Vorbeste-i si tu mai ''romantic'', alinta-lwinking o sa ii placa mult. Nu il zapaci cu :* :* sau sa nu ii spui din prima '' imi placi mult de tot sau sunt indragostita de tine '' o sa zica ca esti o obsedata, lasa-l pe el sa faca primul pas. Trebuie sa fii constienta, daca vezi ca nu porneste niciun drum catre tine ca sa aveti o relatie frumoasa, inseamna ca doar te considera o buna prietena si doar vrea prietenia ta. Dar asta nu inseamna ca dupa trebuie sa incetezi sa mai vorbesti cu el pentru ca roata se intoarce mereuwinking always darling. Sper ca ai citit si ca te-am ajutat cu ceva. Si apropo fa-le geloase pe acele tipe, cand il vezi la liceu dupa la el, fa-le la alea in ciuda ca sa vada ca tot daca au pus strambe voi doi inca vorbiti si sunteti bine! :*

| marishaa a răspuns:

Daca acum el nu mai e cu nimeni, nu vad o problema.Trebuie sa afli daca si el te place, si sa-i spui ce simti.Nu rata sansa acum cit el e singur! mult succes!happy