| SexyGirlSweet1998 a întrebat:

Pentru cine o sa aiba rabdare sa citeascas tot va multumesc!
Povestea mea incepe toamna trecuta in 2012! In clasa alaturata era un baiat foarte dragut, de care am inceput sa-mi placa! Si prima data a fost placut apoi a inceput dragostea. Noi numai vorbiseram niciodata! Asa ca pe 1 septembrie 2013 ma saturasem sa tot astept sa pice vreo minune din cer si i-am scris pe facebook "buna ce faci?" a reactionat ok. Si tot atunci mi-a dat numarul lui de telefon si am tot vorbit pana a inceput anul acesta de scoala.In fiecare zi vorbeam de cel putin 5 ori la telefon. Si a inceput scoala,si ne-am revazut(in vacanta nu ne-am vazut doar am vorbit la telefon ca era la munte). M-a bagat in seama cateva zile apoi a inceput sa stea cu baietii si fetele mai mari, el e mai mare ca mine cu 2 ani. Si a cam inceput sa-si bata joc de mine, se purta urat..si nu prea am mai vorbit. Si in ziua de azi numai vorbin deloc. El intre timp a fost chiar si cu o fata doar ca s-au despartit! Si in prezent suntem ca doi necunoscuti doar ca-n fiecare zi ne vedem la scoala si mi-e greu cand ma gandesc ca a fost ceva intre noi aproape de o relatie! O sansa sigur numai am, dar nu stiu ce sa fac ca ma gandesc non-stop la el. FUNDA SI VOT!

Răspuns Câştigător
| EllaEllenutza a răspuns:

Sincer, nu stiu daca ar fi bine sa te iei dupa mine, dar iti spun totusi parerea mea. In general, baietii se lasa foarte usor influentati de anturaj, deci practic cred ca cineva ti-a facut o "reclama" proasta. Eu as vorbi cu un prieten bun sa ne dam drepr "iubiti" cateva zile, dar in acelasi timp sa stai si pe hol sa te vada. Daca a simtit candva ceva pentru tine nu ii va conveni si vei putea citi gelozia pe fata lui. In felul asta iti poti da seama, insa acest lucru fal pentru orgoliul tau. Dupa toate astea eu zic sa il uiti, deoarece nu e pentru tine. El nu a tinut suficient la tine pentru a putea sa nu-si asculte prietenii, asa ca nu merita sa ii mai acorzi vreo sansa.
P.S. asta e doar parerea mea, tu faci ce vreiwinking

4 răspunsuri:
| giony54 a răspuns:

Trebuie sa gasesti pe alt baiat pentru ca acesta nu te merita si nu este bine sa faci o fixatie ca el ar fi ultimul.Al tau este acolo undeva numai ca trebuie cautat.Nu merita sa stai cu cineva care te jigneste si nu te respecta. Dragostea se bazeaza pe respect reciproc.

| eustefan a răspuns:

Nu prea stiu ce sa zic, cred ca ar trebui sa iti faci un iubit, poate asa uiti de el... Sper ca te-am ajutat.Salut!

| DiaS a răspuns:

Deci, eu cred ca sigur a fost influențat de vreun prieten de-o seama cu el.Nu cred ca cineva se schimba asa dintr-o data! Incearca sa te mai imprietenesti cu el, poate chiar sa-l intrebi daca ai facut ceva gresit si el s-a suparat pe tine. ( doar incearca )Poate daca afli de ce nu mai vorbeste cu tine, poate, nu te vei mai gandi la el... Nu am fost niciodata intr-o asemenea postura si chiar nu stiu ce ar trebui sa faci!sad Incearca sa vorbesti cu el! Funda?

| SexyGirlSweet1998 explică (pentru DiaS):

Nu potsad Crezi ca nu as fi facut? Pur si simplu niste fete de la el din clasa nu au zis lucruri prea dragute despre mine si oricum numai vorbim de luni. Numai am nicio sansa, daca as putea face ceva sa-l uit dintr-o data as face-o.