| EllaDeny a întrebat:

Spuneti-mi si mie va rog o opera epica si una lirica deoarece am de demonstrat orice text la alegere ca e opera epica si altul ca e opera epica. Daca ati gasit un site sau ceva unde sunt deja demonstrate va rog sa mi-l dati.

1 răspuns:
| pypotik a răspuns:

Opera epica este orice opera scrisa in proza. exemplu:Budulea Taichi de Ioan Slavici. Opera lirica este orice opera scrisa in versuri. Exemplu: Fiind baiet paduri cutreieram de Mihai Eminescu