| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi va rog cum sa-mi conving mama sa ma lase sa ma penseze? Va rog!

6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu ai specificat varsta, daca esti mica mama ta are dreptate.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Daca ea crede ca esti prea mica, poate are dreptate. Desi nu stiu ce rau face si o mama cocheta te-ar invata de mica sa te ingrijesti. Spune-i ca dupa ce te pensezi nu iti creste mai mult par, ca atunci cand te razi. Si ca vrei sa fii cocheta, nu sa umbli dupa baieti.

| Marian™® a răspuns:

Daca ea crede ca esti prea mica, poate are dreptate. Desi nu stiu ce rau face si o mama cocheta te-ar invata de mica sa te ingrijesti. Spune-i ca dupa ce te pensezi nu iti creste mai mult par, ca atunci cand te razi. Si ca vrei sa fii cocheta, nu sa umbli dupa baieti

| piciuk a răspuns:

Cati ani ai?

| pisicutzaa a răspuns:

Tu incearca sa vorbesti cu ea frumos si intreab-o cam care ar fi motivele de nu vrea...PS:conteaza bineinteles si varsta care o ai! si atunci ar fi bine sa o asculti ca este mama ta si nu iti vrea raul pentru ca daca esti inca micuta atunci asta ar putea fii unul din motive pentru ca fiind inca copil tu ar trebui sa-ti traiesti copilaria asa cum e ea, nu sa te preocupe ganduri precum pensatul sau mai stiu eu ce, daca se refera in sensul asta atunci are drepatate mama ta, in schimb cand vai fii majora vei putea decide pentru tine singura in ceea ce vrei sa faci dar deocamdata ascult-o pe ea pentru ca e mama ta si stie ea ce stie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai acum depinde si de varsta pe care o ai...eu am 14 ani si tot nu ma lasa...si crede-ma ca a mea e rea rau de tot