| bimba a întrebat:

Statusuri de fite aveti si voi? ca toate sunt vechihappy

2 răspunsuri:
| Adela50 a răspuns:

● Eå nu se ´ c0mpårå cu reSstu ´ . e t0t ´ ce åi viSsåt´ . Åi 0´ viåtSsa n0rmålå´ !? . 0 så ´tSsi`0 deå peSste cåp´ ! love struck

"Dåk ´åi nevøie smug Știi că sůnt ´ åici :* Strigă-mă´și vin talk to the hand Nů´tsi fåce griji oh go on ´ !"

Razbunarea nu`mi aduce satisfactii insa indiferentsa`mea ti`o daruiesc cu multa dragoste. tongue"

- S-a trezit la realitate . A zis că vrea să se pună pe fapTe . : x

"Ea e zana minunata :X . din rolu` principal \:d/ Ce a fost aplaudata si a avut succes fenomenal .love struck"

Incearca sa traiesti in asa fel incat sa nu te faci remarcata acolo unde esti . love struck happy Dar . smug Sa tsi se simta lipsa imediat cum pleci . :*"

.-> duLce si secSi . Bună si rea. Ispita vietii . E femeia . hee hee"

.Nu p0tt sa te`nlocuiescc. Ca tine nu mai gasescc . ;x Nu vreau . Nici n.as incerca.Sa iubescc pe alTcineva. ;x Te adorr. :*"

-> Sii cand vine vorba de iiubire . Zi`le ca ma ai pe minne . happy"

Daca n`ar fi ea.Nimic nu ar fi.Nimic n`ar avea rost.Fara ea nu poti traii`.love struck

• Inspira Mult Talent, In Privire are Magnet.Cum ai Putea sa Nu'i Vorbesti? Ochii aia Caprui' sa Nu'i Iubesti? •

"~> Este atat de schimbata ! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata !

Ştii ;>. ;x Dorinţele sunt pe gratis ... >;] Eu Nu ! ;x

Oriunde ´ai fi ´love struck . Oriunde ´ te-ai afla ´ ;;] … Nu vrei ´ decat o d0mnisw0ara ´ care seamana ´ cu Ea ! smug :* ´.

If you hold my ` hand ! love struck ´˚ . I will` take you away ! day dreaming ´˚. My heart ` beats ` like a drum love struck . La la la Every` Day` ! =p~ ´˚ ;x :*:* ]"

"Zambetu' meu ca de copil nu se razbuna.Te face sa te simti cel mai puternic

Stii...nimic nu pOate sa te inlOcuiasca,avem vise impreUna care trebUie sa se implineasCa:X:*"

Shi daca el no sa'ti mai zica [Noapte Buna ]...Shi daca nici pe strada n'o sa-ti mai zica[Buna]ai prietene care te suna sa'ti spuna esti de 1000 de ori mai buna."

Timpul a trecut. ne-am maturizat, ne-am schimbat. Pe zi ce trece mai mult ne-am apropiat. Azi unde e una e şi cealaltă!:X"

"In viata nu trebuie sa compari nimic, ci doar sa traiesti clipa ca si cum ar fi ultima, si sa nu te mai gandesti la trecut..."

nimic nu tzine la nesfarshit, nici fericirea, nici Suferintza… incearca totusi sa Zambestimereu... deshi' niciodata nu stim ce se poate ascunde in spatele unui Zambet."

"Nu respect ce mi se impune sa sti, e foarte simplu e felul meu de a fi!"

Pt. ca nu are rost sa crezi in tot ce a fost ! ...happy"

Chiar dacă` zâmbetul tău durează o clipă, tu ştii. că în spatele lui au rămas` o mie de amintiri vii. ;x"

"e0` sunt o simpLa stea , printre steLe` . sunt 0` fata , printre fete . dar ceea ce ma face de0sebita e drag0stea ta . fara ea n`aj straLuci asa ! ;x"

Daca nu esjti de la Orasj, eSjti de la tSaraa ;-& . Iei primul tren care te laSaa in garaa ;-" . ApOi iei un taxi pana la mall . Bei dOua sucuri sji ai pOrtOfelu` gOl ;-@

Sji daca sunt O cOpila, ce? Sji daca ma enervez repede, ce? Sji daca vorbeSc mult sji prOst ce? Sji daca te iubeSc, ce? Oricum tu nu vei intSelegeoh go on"

Cum sa nu o iubesti daca ea e frumoasa ca o stea,stiind ca e si a ta. day dreaming"

Si ti-am promis ca nu te mai mint Ca tot ce simt iti spun Ti-am promis ca intr-o zi O sa ma tin de promisiuni ."

Da, pe asta mica nu o mai intereseaza ca tu te gandesti la ea, ea se pisa pe grija ta!"

Nu-i place plimbarea, nu merge cu floarea Nu-i plac romantismele, vrea provocarea !"

"Ascunde ceva, asa ca retine! Nu stii tu modul, se joaca cu focul, se ard cu totul, e iadul locul!"

O să ramână amintiri blocate în ochii nostri goi . Că se`nvarte ceasul si nimeni nu`l va da inapoi ."

Nu incerca sa fii a lor • Sunt multsi care nu stiu ce vor • si tsine mereu deschisa o ureche • Sunt niste secrete • Doar intre fete •"

"daca rOlul asta mi-a fost dat in acest jOc, O sa`l jOc.totul e scris, nu depinde de nOrOc ! daca eu sunt la pamant imi ramane sperata.zi Ce vrei ?! asa`mi traiesc eu viata !"

Azi te vreau mai mult ca ieri,da! şi mi-ar plăcea Sa nu mai dau 2 bani pe privirea ta. Şi dacă as putea sa dau timpu inapoi, As vrea ca sa pot face ceva ca sa uit de noi ."

Suna-ma si da-mi o veste de la tine...sa-mi spui ca ma iubesti, mi-e dor de tine...sad

Ce frum0asa e iubirea`Cand ma alinti cu zambetul tau curat love struck ! Ce frum0asa e iubirea`Cand tot ce spui devine adevarattt love struck ! day dreaming"

Nu` te` ingrijOra` din cauza` oamenilOr` din trecutul` tau` . Exista` un mOtiv` pTr` caRe` nu au reushiT` in viiTOrul` taw` ! ;x"ADOR POZA!"

DeSii` pAr cuminTe` imi place` indeCentt` ! cA Eva Kentt` . n`am niCiun Sentimentt`!winking"

.`Cand` Mada` intra`n pAro0senii Se pUne` Pe Ea` o0 Lumina` . iSi caUta ViCtimaa`love struck .` o0 facE ca Si o0` feLina!love struck

? || MäDü` nU uiTa . sh iarTa greUhappy ... SenTimenTeLe nu Se sterG rapiD din SufletuL meu!tongue? =x ?"

.`aTaTeA` mOtive mi-ai dAt` sA Te lAsS` ! cAnd lAcrimi AmAre imi curgeAu Pe` ObrAz` . E vinA tA` . ca mi-am pierduT incredereA` !"

vreau s planG pentru`. n0i sa imi cer iertare` oh go on`.in fata ta am f0st un c0pil si` ma d0are.oh go on`.:-xx!

|| Si noi stim c-a trecut mult timp . va trece inca pe-atât presimt ...Dar nu-i nimic...oh go on. || ?"

FoOrmeAza` NumaRuL` meUu` Ori De caTe oRi vRei Sa` vOrbim` . Cheama`ma Sh o sa vyn`!winking

Deja iUbirEa`i dem0data` Baietii v0r aSaa` de0datA. PaRem 0 prAda` prEa us0aRa ! fEtel0r` Sa nu cEdatsii din priimA sEara!"

Te creD pe CuvanT canD te aUd .SpunanD` ca niCi Nu sunT SfanTa . .asa e .` da` ce Sa faC . aSta`i firEa . d0ar nu credeai ca in Viata Te inseaLa d0ar privirEatongue"

DaCa` ai imPreSia` ca tOtuL` va Dura La nesfarSiT` . Bun veniT in ReaLitateAa` crudA`happy .Gandesti greSiT` !"

|| v-am treZit atenTziia` . sau inCa` nu vaTzi veniT in fire` . .` cOntinuatZi` sa Fitzi Fraierii`love struck .PenTruu` cA o0` faceti bine`love struck . =x

|| Jtii` ca ViatSaa` e ca zaRuL .`! se rOstOgOleSte .`! Cine e mAi prOstt`.aLa` se ParLeSte .` =x "

Cand iti intorci privirea spre el,te luminezi de bucurie !"

Regret mereu cand ne certam d0ar din pr0stii,caci suntem amand0i ir0nici si plini de 0rg0lii!Ca.s tulburata,t0ata ziua.s rece ca un vant.Insa,seara ma linistesc,ad0rmind cu chipul tau in gand.""

P0ate n.am aratat ce simt,imi pare rau.Nu mai conteaza,oricum in ultima vreme t0ate visele se fac scrum,a f0st un epis0d frumos, asa.i zis si tu,insa prezentu.i cam dureros,nu p0tsi spune NU.""

Mama` ce cOpila`.Ce tupeu`.C ochi c piciOare :O love struck Te.am baGath` in pat` si-apOi la reanimare happy Buzele MeLe` Ochii mei deschisi i-am lasat`.Pt. mne baby ai cazut in pakt :-xX DeLiCiOuS`.day dreaming!"

Sentimentul nu dispare ca vacantsa de vara.Une0ri e mai n0civ ca fumul tras dintr.0 tsigara . :-X""

aUd vOrbee` pArSivee despre mnee`.si kOntinuaa barfaa`.da cand vOrba ajunge la mne.ishi cere sKuzee tarfaa`!love struck"

Si de dimineata! cine apare cu flori la usaa?love struck Si`ti spune mereu. Iarta`ma papusaa!love struck

Imi aduc aminte. Cat de mult ma iubeaa!love struck Cand spuneaa: Fratee! Nu pot traii fara eaa!love struck

Fetele aU inCepUt sa faKaa ce vOOr !love struck tOtul e show.`!love struck Sii baietii vOOr din nOu`!love struck

Si akasã a ei 0o sTiu de faTãã cuminTee’ ca’ j0oakã binee teatRu si pe aman2 ii minTee’!

la biSeRici m`roG pentru tne.Sa`Ti dEa dumNeZeu ce mi-ai daT TU miewinking.ca La caTe a vazuT ca-mi FaCi.o sa`Ti dea muLTe sA tRaGiwinking!"

Uite cum e: Dragostea inseamnaa dureree!Cand unu`l o da si celalant o cere!sad

stii.n'Ai deekt ssa vOrbesti singuraalaughing.imi gaseskti atatea defektee!retinee.sunt printsesa lui si asta e toot ce conteaza !love struck"

Si` cand lumeaa` se vA daramaa` va ramane eAA`!love struck

Sunt mereu in miscare, si nu mi-o ardeti la stilul ascuns, ca n-ati fost voi niciodata asa sus.`!batting eyelashes"

Acum esoul spune asa:"Chiar daca ai puterea sa ascunzi" ti`e dor de EA!love struck"

• Spuneai ca totu.i trecator si a doua zi vezi Doamne, va.ntâlneati întâmplator`:-x

Se grabeste s-ajunga dincolo de ploi,dar pâna atunci mai înfrunta furtuni si noroi :-)

Si adu`ti aminte de mine ca am fost cândva lânga tine. happy

? Tot ce`ai auzit de mine stii ca nu`i adevarat.batting eyelashesHai lasa`ma pe mine sa`ti arat cum sunt defapt .;x ]

| Deniisze a răspuns:

Unt o fata normala...sunt ceilalti care ma fac sa ma simt speciala.

Telefonul il strang Cu obsesie in mana Nu stiu cum sa fac sa te sun Dar simt ca totul e degeaba Este fara rost Si stiu ca ziua asta Imi va merge prost

Locurile unde aveam aripi ink ma mai dor. au ramas doar cicatrici in locu lor

Am plâns ascultând muzica si privind fotografii. Am dat telefoane doar pentru a asculta o voce. Am fost indragostita de un surâs. Am confundat sentimente. Si am iertat greseli de neiertat !

E timpu` Sa trec la nivelu` urmator . Ce pacat ca tu ramai la capitolu` anterior

• deobicei ii citesti rapid . pe cei care iti zambesc si defapt nu te inghit .

• Sunt un om simplu, mai simplu decat tine. Genu` de persoana care vrea atat de multe si obtzine.`!:]•

Zi de zi isi rujeaza pe buze zambetul ei minunat dar nici azi nu a intalnit un baiat care sa merite tot ce are ea de dat.

A inceput sa zambeasca mai des iar ei intorc capul plini de interes. Ce`a fost sau nu in trecut ea acum a uitat de mult.

Totzi avem probleme • Conteaza cum le facem fata • Nu le da prea multa importantza • N`ai decat o viata •

Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •

Zambeste.Simte.Iubeste.Viseaza.Crede.Spera.Risca.Traieste.Atinge...Conteaza

Suficient de matura ca sa ma pot gandi in viitor. Si suficient de copila ca sa`mi traiesc prezentul

Am vazut tigara arsa,uitata in scrumiera,Si pe mine singura in aceeasi camera Mi'am luat privirea de la geam,acum sunt indiferenta...

Ea mi-e ca o s0ra, ne intalnim la sc0ala la aceiasi 0ra. Avem idei fixe, radem dupa culise, iar cand c0rtina a cazut, veselia a inceput

TOt Ce e Bun în viatSa e Ori iLeGaL.Ori imOraL.Ori înGraSa`:]•

Crezi ca totu`i roz , da totu`i intunecat,Nu mereu viata are culoarea in care esti imbracat

A little bit about me: .I don`t care if you like me or not.because it`s better to be hated for who you are ,than loved for who you`re not! .

Uita`te la ea, ce firava pare...dar uita`te in sufletul ei cate are!

Nu sunt perfecta … nici nu vreau … nici nu pot!Nu vreau sa fac frumos cand stiu ca n.are rost!Sunt incapatanata si imi place asa cum sunt si daca nu.ti place eu n.am sa plang.

Ma pierd in vise, pasiune si sperante . si fac tot ce`mi trece prin cap, in afara de gloantze .

Decat sa le dau satisfactie . Celor ce vor sa ma vada cazand! Mai bine. ma daram singura ;] Sh`o sa cad razand ! =]

Aud vorbe parsive despre Mine . Si continua barfa ! Da` cand ajunge la Mine barfa ;-x Isi cere skuze t_a_r_f_a.=]

Pata pe care o lasa o singura minciuna nu poate fi stearsa de o suta de vorbe adevarate

Fiecare lucru are vremea potrivita si fiecare varsta are nebunia ei de`o clipa

Fii pur si simplu SURD cand cineva iti spune ca nu`ti poti realiza visele

De ce sa plang. Cand pOt sa rad? De ce sa urasc. Cand pOt sa uit?

Nu intotdeauna trebuie sa intoarcem pagina. Uneori trebuie sa o rupem.

Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat Ea m-a ajutat incet incet sa devin ce sunt acum Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drum

Ma t0t incerca, m` ataca sh ap0i s` ascundea, e scandal0s . M` v0rbesk t0tsi d` park` ma cun0sk, fara s` stie cne snt sau macar cne am f0st

Peste toate trecem cu capul SuS • Ne avem una pe alta si asta`i mai PresuS •

Te uiti la ultima poza si ai zambit, si strangi din dinti...Esti acelasi copil, dar ai uitat cum e sa simti.

Sunt Simpla…Dar Prea Complicata,Iubesc Dar Urasc Iubirea….Ador Soarele Dar Inteleg Ploaia…. Sa Nu-Mi Faci Rau…. Sunt Atat De Inofensiva Incat O Sa-Ti Para Rau…

♥ Vreau sa zambesc,e dimineata . Tre' sa'mi pastrez pofta de viata !♥"

♥ Durerea te'a maturizat,te'a pus pe ganduri !Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri. ! ♥"

♥ Ezita sa crezi ca viata e trista !Sunt lucruri frumoase ce stau inca pe lista . ♥"

Si orice s-ar intampla am curajul sa sper,sa zambesc,sa trec peste si sa rad!"

Las in spate amintiri ce dor,n-am nevoie de aripi sa zbor!"

Un prieten este cineva care vine când toata lumea a plecat.:*

Lumea e o scena. Viata e un act. Ai venit. ai vazut. ai plecat

>Nu merita sa plangi, sa te distrugi pentru'o greseala. La vârsta asta, orice greseala face parte din viata normala!

As vrea sa tina capul sus si sa stie ca la greu o sa fiu cu ea. Nu lasam lantul strâns dintre noi sa rugineasca. Nu se baga intre noi vrun baiat sau vreo proasta !]

Zambeste! chiar daca de fapt lumea ta se prabuseste...

Zambetul este accesoriul meu preferat.

Pentru cine m`a acuzat c`as fi uitat de unde am plecat, ma faci sa rad, niciodata n`ai stiut de unde am inceput, pentru ca pe mine mai intalnit pe parcurs ;

M-am schimbat si pot visa acum.Nu mai vreau sa cer.Voi obtzine oricum. "

Fiecare poveste are un sfarsit. Dar. In viatsa. Fiecare sfarsit are un nou inceput . •

Nu o lasa sa plece! Stii ca e singura care te iubeste! Iubeste-o, fa-o sa uite ca ai fost rece.

Chiar de plec, voi lasa un pic din mine langa tine si poate la rau iti va fi mai bine.

Conectata la dragoste. Vrei si tu?

O vezi? Nu e trista; chiar deloc. Zambeste suav, are privirea de foc, e o dulce. O iubesti, stii bine…dar ea, deja, nu se mai gandeste la tine.

Baietii au balansul lor fenomenal, dar intotdeauna fetele au rolul principal.

Poti sa admiri, sa iti doresti si…evident sa iti iei gandul!

Vreau sa te incrunti cand nu te bag in seama. Vreau sa te fac sa plangi.Vreau sa te superi, sa ma certi si sa ma ierti. Vreau sa spun prostii si sa ma saruti zambind.Vreau ca duminica dimineata sa ne certam, iar noaptea sa ne impacam, pentru ca altfel nu se poate. Vreau, ca atunci, cand nu ma mai suporti si pleci, sa intorc capul dupa tine si sa tip in gandul meu sa te intorci. Vreau sa-mi fie dor de mirosul pielii tale. Vreau sa ma necajesti, sa ma tachinezi, sa te joci cu mine, vreau sa fim copii, vreau sa fim adulti. Vreau sa-mi descoperi senzualitatea, salbaticia, vreau sa ne exploram simturile, trupurile, dorintele. Sunt o rasfatata si nu trebuie sa imi lipseasca asta de la tine. Sunt un amalgam de dorinte si cerinte. Vreau mult. Vreau...Tu? Si inca ceva. Cu multi ani in urma, cand eram intrebata ce vreau sa ma fac cand voi fi mare, eu raspundeam: vreau sa fiu regina. Acum sunt mare.Trebuie sa fiu regina.

Ce am fost candva, astazi nu mai sunt. Dar ce sunt azi, imi pare rau ca n-am putut sa fiu mereu.

Nu e usor sa fi femeie. Dar cu siguranta e cel mai frumos lucru din lume!

Nu o sa uit ceea ce sunt. O sa ajung ceea ce visez. O sa iubesc ce-mi place. O sa uit ceea ce ma doare. Nu o sa iert ceea ce mi se greseste. O sa fiu buna cu cine merita. Si rea cu cine trebuie!

Nu incerca sa ma convingi. Demonstreaza-mi!

Esentele tari se tin in sticlute mici.

Iubeste schimbarea si pare pe tava. Dar uite cum pleaca si ramai la L-A-B-A!

Nu m-am nascut in puf, dar ma bucur de viata. Pot zambi, daca vreau, in fiecare dimineata.

Mi-ai spus ca ma iubesti. Acum imi arati ce putin.

As vrea sa-ti port numele candva.

Dezvaluie totul si ascunde atat de multe…Oricat de mult ai privi-o, nu o poti descifra in intregime…

Daca nu sunt in cotet, cauta-ma la oua

Nu o sa mori virgin deoarece viata ne-o trage la toti

Societatea este astfel:

Cel sarac munceste

Cel bogat il exploateaza

Militarul ii apara pe amandoi

Contribuabilul plateste pentru toti trei

Vagabondul se odihneste pentru toti patru

Betivul bea pentru toti cinci

Bancherul ii excrocheaza pe toti sase

Avocatul ii insala pe toti sapte

Doctorul ii omoara pe toti opt

Cioclul ii ingroapa pe toti noua

Politicianul traieste de pe urma tuturor celor zece...

De cite ori ma veti privi cu ura si manie,de atitea ori va voi zambi cu multa simpatie.

Nu E NeVoie Sa Ma pLaca ToaTa Lumea.La FeL Cum Nici Eu` Nu`i Plac Pe tOtsi !

Atunci cand vei vrea sa ma ranesti , adu-ti aminte ca ai facut-o deja

•S-a sters, la fel cum vantul adie incet frunzele de prin parcul prin care obisnuiam sa stam, la fel si timpul va sterge aceste sentimente si simtiri care-mi rup sufletul in doua.

•Ma indepartez incet , voi sterge tot, mi-e greu dar o voi face!

As face orice sa te mai pot avea…chiar daca acum esti cu altcineva :X:X

cand te-am cunoscut mi-a fost teama sa te plac.cand te-am placut mi-a fost teama sa te iubesc.cand te-am iubit mi-a fost teama sa nu te pierd.iar acum cand te-am pierdut,mi-e teama ca nu te voi mai avea niciodata.

Nuu` snt 0 sfanta da nici 0 bagab0anta, respect ptr baietii` care stiuu` s` pretsuiasca 0 fata

Fiecare lucru-si are vremea potrivita, si fiecare varsta-si are nebunia ei de-o clipa"

Cateodata ma mai intreb . unde esti ? … ce mai faci ?cu cine te intalnesti ? Cu ce cuvinte as putea sa iti spun mai usor ca imi este dor ?

» " Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin… "

Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mie dor de tine!

"• Zambeste mereu` . chiar daca ti`e greu . chiar daca te doare . zambeste si fi tare`! •"

"• Am invatat sa respect • EA respecta doar banii • EU am invatat sa lupt singura • EA e zero fara tati si mami •"

"Oameni se intalnesc si se despart...se despart pentru ca au facut imprudentza de a se cunoaste... se despart dar , NU se uita:X:X:X:X:X"

Cu greu urâm ce am iubit cu adevarat

regina .un pion .o luptatoare .un fior .o valoare .Un plus de calitate, un minus inexistent .o fata cu acelasi sentiment!

Daca viata iti da 1000 de motive sa plangi, demonstreaza-i ca ai 1001 motive sa zambesti!

Am invatat sa nu pierd timpul cu cineva care nu este disponibil, sa si-l petreaca pe al lui cu mine

Zilele trec si realizez ca am pata pusa pe tine,chiar daca stiu ca nu`i bine pe mine sa ma mint nu tzine. Stau si te privesc cum treci…. Te uiti cu coada ochiului si am o senzatie nebuna

"# A inceput sa zambeasca mai desღღ Iar ei intorc capul plini de interesღღ Ce a fost sau nu in trecut.ღღ Acum ea a uitat demult !

Cand plangi inseamna ca esti trista,cand te incrunti inseamna ca cineva te enerveaza ,cand razi inseamna ca esti fericita ,dar cand zambesti esti cea mai frumoasa fata de pe pamant

Cum e cind persoana iubita te ignora, cum e cind cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plinge dar n-ai ce sa faci! Iti vine sa urli dar te abtii, taci si plingi!

Dragostea inseamna sa-i dai cuiva puterea de a te rani sau chiar de a te distruge, sperand in acelasi timp ca n-o va face niciodata…

Cand ai trait iubirea vietii tale si cineva te paraseste cu cuvintele "nu mai suntem iubiti, dar totusi ramanem prieteni", e ca si cum ti-ar fi murit cainele si mama ta ti-ar spune ca poti sa-l mai pastrezi, daca vrei…

Vezi?Nu e trista deloc,zambeste suav,are privirea de foc.E dulce si o iubesti stii bine, dar ea nu se mai gandeste la tine

""| Ce`as putea sa mai scriu? Cel ce ma invatase sa fiu puternica a plecat! Jur ca o sa invat sa fiu rece! Asa, pur si simplu, ca tine. |""

Desi nu este o boala de ochi, gelozia duce la orbire.

Gelozia trage in toti si se raneste intotdeauna pe sine

De cite ori ma veti privi cu ura si manie,de atitea ori va voi zambi cu multa simpatie.

Nu E NeVoie Sa Ma pLaca ToaTa Lumea.La FeL Cum Nici Eu` Nu`i Plac Pe tOtsi !

Atunci cand vei vrea sa ma ranesti , adu-ti aminte ca ai facut-o deja

•S-a sters, la fel cum vantul adie incet frunzele de prin parcul prin care obisnuiam sa stam, la fel si timpul va sterge aceste sentimente si simtiri care-mi rup sufletul in doua.

•Ma indepartez incet , voi sterge tot, mi-e greu dar o voi face!

As face orice sa te mai pot avea…chiar daca acum esti cu altcineva :X:X

cand te-am cunoscut mi-a fost teama sa te plac.cand te-am placut mi-a fost teama sa te iubesc.cand te-am iubit mi-a fost teama sa nu te pierd.iar acum cand te-am pierdut,mi-e teama ca nu te voi mai avea niciodata.

Nuu` snt 0 sfanta da nici 0 bagab0anta, respect ptr baietii` care stiuu` s` pretsuiasca 0 fata

Fiecare lucru-si are vremea potrivita, si fiecare varsta-si are nebunia ei de-o clipa"

Cateodata ma mai intreb . unde esti ? … ce mai faci ?cu cine te intalnesti ? Cu ce cuvinte as putea sa iti spun mai usor ca imi este dor ?

» " Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin… "

Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mie dor de tine!

"• Zambeste mereu` . chiar daca ti`e greu . chiar daca te doare . zambeste si fi tare`! •"

"• Am invatat sa respect • EA respecta doar banii • EU am invatat sa lupt singura • EA e zero fara tati si mami •"

"Oameni se intalnesc si se despart...se despart pentru ca au facut imprudentza de a se cunoaste... se despart dar , NU se uita:X:X:X:X:X"

Cu greu urâm ce am iubit cu adevarat

regina .un pion .o luptatoare .un fior .o valoare .Un plus de calitate, un minus inexistent .o fata cu acelasi sentiment!

Daca viata iti da 1000 de motive sa plangi, demonstreaza-i ca ai 1001 motive sa zambesti!

Am invatat sa nu pierd timpul cu cineva care nu este disponibil, sa si-l petreaca pe al lui cu mine

Zilele trec si realizez ca am pata pusa pe tine,chiar daca stiu ca nu`i bine pe mine sa ma mint nu tzine. Stau si te privesc cum treci…. Te uiti cu coada ochiului si am o senzatie nebuna

"# A inceput sa zambeasca mai desღღ Iar ei intorc capul plini de interesღღ Ce a fost sau nu in trecut.ღღ Acum ea a uitat demult !

Cand plangi inseamna ca esti trista,cand te incrunti inseamna ca cineva te enerveaza ,cand razi inseamna ca esti fericita ,dar cand zambesti esti cea mai frumoasa fata de pe pamant

Cum e cind persoana iubita te ignora, cum e cind cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plinge dar n-ai ce sa faci! Iti vine sa urli dar te abtii, taci si plingi!

Dragostea inseamna sa-i dai cuiva puterea de a te rani sau chiar de a te distruge, sperand in acelasi timp ca n-o va face niciodata…

Cand ai trait iubirea vietii tale si cineva te paraseste cu cuvintele "nu mai suntem iubiti, dar totusi ramanem prieteni", e ca si cum ti-ar fi murit cainele si mama ta ti-ar spune ca poti sa-l mai pastrezi, daca vrei…

Vezi?Nu e trista deloc,zambeste suav,are privirea de foc.E dulce si o iubesti stii bine, dar ea nu se mai gandeste la tine

""| Ce`as putea sa mai scriu? Cel ce ma invatase sa fiu puternica a plecat! Jur ca o sa invat sa fiu rece! Asa, pur si simplu, ca tine. |""

Desi nu este o boala de ochi, gelozia duce la orbire.

Gelozia trage in toti si se raneste intotdeauna pe sine

Aiurea te minti ca nu'ti pasa! Aiurea spui ca nu mai conteaza! Aiurea te prefaci ca esti bine! Ce greu e sa invingi cand lupti cu tine!

.Chiar crezi ca ma afecteaza!?`Zambesccc.c din n0u`. asta`i t0t ce c0nteaszaa`.

Nu-ti face griji pentru oamenii din trecutul tau...Exista un motiv pentru care nu sunt si-n prezentul tau!

Nu te distruge pentru cineva ce nu te merita .

Joc acelasi rol, in acelasi decorAm o mie de voci in cap, in cor, nu stiu ce vor Din speranta ca-n distanta o sa apari ca un sol O sa las un scaun gol, lumina aprinsa pe hol

Lasa persoana pe care o iubesti sa plece ! Daca se va intoarce , i`a pasat d tine intotdeauna daca nu , nu i`a pasat niciodata !

everythink happens for a reason

true love story never ends

every story has an end,but in life every end is just a new BEGINNING

Chiar daCa eL nu o sa`Mi sp0ona " nOapTe bUna! " , sau pe sTrada " buNa ! " . am o pRieteNa caRe ma suNa ca sa`mi sp0ona " faTa ejti de 1000 de oRi mai b0ona deCat aia pe caRe eL o suNa`

"cati ati ramas alaturi de cand eram mici?si cati ma veti ajuta atunci cand pic sa ma ridic?iti numeri prietenii acum,si iti dai seama ca nu`i asa cum credeai tu ci cum zicea tata si mama"

"...Good girls are found in every corner of the Earth.BUT unfourtunately the Earth is round...

Cineva-mi spunea sa iubesc...Sa-i fac pe plac? Nu ma indragostesc... Nici daca ma impusca cupidon in cap.si asta sa fie clar."

Vreau sa-i fac sa zambeasca pe cei care au plans si sa-i uit pe cei care m-au uitat

♥ "Erai un rau ce imi facea bine Dar mandria sh orgoliul meu m'au facut sa renunt la tine:X ♥"

Oare de ce te-as astepta un veac? ...La naibaaa! ...Dragostea e doar un fleac! b-)

{ }Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J

Zambec.Traiesc.Cant.Dansez.Si...poate iubesc

Acum pot s`ascund fiecare lacrima ce`mi cade Pt`ca am crescut... Cica acum sunt mare... iar cateodata nu`mi permit s`arat cat de mult ma doare

Pentru ca nu sunt altceva decat un copil ciudat. Ce vrea sa stea mereu imbratisat

I am a single lady I`m waiting for your love;x

Niciodata nu ai inteles cate am facut pentru tine Nu ma mai uit in urma:-J O sa`mi fie bine

''Invata sa ai un zambet ascuns in inima ta si nu varsa pentru nimeni nici macar o lacrima.Nu`s asa de buna de pus in rama.Dar n-am regrete.Stii,refuz sa cred ca sunt o drama.''

''Traim intr-o lume obositoare stapanita de statusuri si avatare.O lume virtuala plina de culoare!''

Nu are rost, stiu ca in fata mea, ai fost...un actor grabit…care spune replica si apoi pleaca zambind, care pleaca, imediat ce piesa a luat sfarsit, Bucuros ca rolul a fost usor, alearga. spre alt decor ?!

Conectata la dragoste… Vrei si tu?

Privirea, glasul, atingerea ta. Vor fi etern in inima mea, aici le pastrez, le rasfoiesc zi de zi, ca pe o carte cu titlul "Am fost si Vom fi".

FoOrmeAza` NumaRuL` meUu` Ori De caTe oRi vRei Sa` vOrbim` . Cheama`ma Sh o sa vyn`!

Deja iUbirEa`i dem0data` Baietii v0r aSaa` de0datA. PaRem 0 prAda` prEa us0aRa ! fEtel0r` Sa nu cEdatsii din priimA sEara!"

P0ate n.am aratat ce simt,imi pare rau.Nu mai conteaza,oricum in ultima vreme t0ate visele se fac scrum,a f0st un epis0d frumos, asa ai zis si tu,insa prezentu-i cam dureros,nu p0tsi spune NU.""

Sentimentul nu dispare ca vacantsa de vara.Une0ri e mai n0civ ca fumul tras dintr.0 tsigara . :-X""

Se grabeste s-ajunga dincolo de ploi,dar pâna atunci mai înfrunta furtuni si noroi :-)

Fetele aU inCepUt sa faKaa ce vOOr ! tOtul e show.`! Sii baietii vOOr din nOu`!

|| Jtii` ca ViatSaa` e ca zaRuL .`! se rOstOgOleSte .`! Cine e mAi prOstt`.aLa` se ParLeSte .` =x "

DaCa` ai imPreSia` ca tOtuL` va Dura La nesfarSiT` . Bun veniT in ReaLitateAa` crudA` .Gandesti greSiT` !"

"0 lume in kre n iubim sh tuu` 0 stii`, m` ai, m` vrei, iar e0, e0 t privesk sh`mi ajunge, t simt sh nuu` m` satur, t am sh t mai vreauu`

Ce s`ar intampla cu mine Fara suriOara mea?! As face nOptile zile Daca n`ar fi ea.

Desi am trecut prin multe suntem inca *PRIETENE* pentru ca nu pOti sa cazi cand tii pe cineva de *MANA*! ♥Te iubesc♥ !""

NiciOdata n-ai uitat sa fi langa mine,Si eu vOi fi mereu, la fel,langa tine;x;X

Tu ai fost singura care mereu, mereu m-ai ajutat,M-ai salvat atunci cand am simtit ca lacrimile m-au innecat>;D

Prietenia nu tine de mOda,nu e ceva ce se pOarta dOar sezOnul acesta.nu se cumpara si nu se vinde,este insa cea mai buna investitie in aceasta viata

Ele prOvOcator danseaza, pe tOcuri nu pe masa le place bunu` gust si`O dOza de viata ;x

at cand cazi;-s.eu O sa t ajut sa t ridici,cand simtzi ca iti e greu,vOi fi mereu aici,cand tOata lumea,te va respinge.eu vOi fi aprOape d suflethul tau >;d

peste t0ate O s` trecem cu capuu`n sus . N` avem una p` alta, asta`i mai presus

Nu tOate lucrurile ne vOr merge bine,dar vOm trece peste tOate amandOua:tu si cu mine.;x;x;x

` Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe.Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte.Te Iubesc Si Punct!

si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau si la bine nu se desparte de mine

Noii`2`am`facuut`un`legamant` Cat`voom`traii`pe`pamanth` Nimenii`sa`nu`ne`desparthaa` Nikiodataa`nikiodata`

Cand prietenii sunt cei adevarati, ei reprezinta cel mai sigur lucru din lume.

Un prieten este cineva care te stie pe dinafara si inca-i mai place ce vede.

Pt a-ti face un prieten trebuie sa mai inchizi cate un ochi.Pt a-l pastra insa pe amandoi.

Un prieten te accepta asa cum esti,dar spera la ceea ce ai putea sa fii

Tin la tine pentru ca stii sa ignori slabiciunile si ratacirile mele si ma sustii cu fermitate sa dau ce-i mai bun din mine.

Tot ce pot face pentrul prietenul meu este sa-i fiu pur si simplu prieten.Nu am averi cu care sa-l rasplatesc.Daca el stie ca prietenia lui ma face fericit,nu va dori o alta recompensa.In asta consta maretia prieteniei. ...

Un prieten este alaturi de tine atunci cand nu mai e nimeni altcineva...

Prieteni, tovarasi de drum,iubiti, ne sunt cei care ne acorda increderea lor deplina.

Temelia adevaratei prietenii este incredere !Edificiul ei-respectul...

Prietenii trainici sunt cu adevarat una dintre bogatiile vietii.Avutia ta este acolo unde sunt prietenii tai.

Prietenii cei mai apropiati sunt cei care inteleg cel mai bine ce e cu viata noastra, carora le pasa de noi la fel ca si noua,care ne sunt alaturi la succese si la esecuri, sunt cei care rup farmecele asupra singuratatilor noastre.

Kilometri obositori trec repede si ii parcurgi mai vesel, mai usor...Si lumea-ntreaga pare mai senina cand ai un prieten drept insotitor.

Prietenii au ceva ce iti lipseste...de pilda optimismul.Ei te fac sa simti ca totul va fi bine in lume cat timp iti vor sta in preajma

Un lucru bun devine mai bun si mai frumos daca poti sa-l imparti cu prietenii.

Nu exista iubire mai mare si mai puternica decat cea pe care o exprima prietenia

Prietenia inseamna iubirea suprema, cel mai valoros lucru, cea mai deschisa comunicare.adevarul cel mai sever,cel mai sincer sfat si cea mai mare comuniune de ganduri de care sunt capabili femeile si barbatii

Prietenia se masoara doar in amintiri,voie buna,liniste si iubire...

-Prietenii sunt tot ce conteaza,nu as putea trai fara dragostea lor

sA`SE`oFtiCe`DoOsmanyy` ` K`te-am`PE`tN``mAMy``>

Adevarati prieteni nu sunt aceia care te urmeaza in sir indian, ci aceia care iti arata greselile si iti raman alaturi orice s-ar intampla

Prietenul adevarat iubeste oricand ! Si in nenorocire devine ca un frate !

Ea mi`e ca 0 s0ra, ne intalnim la sc0ala la aceiasi 0ra.Avem idei fixe, radem dup` culise, iar cand c0rtina a cazut, veselia a`nceput \\ /

cand ea e langa mne, uit d` t0t sh m` simt bine

Tot ce ai auzit de noi stii ca nu e adevarat, hai lasa-ne pe noi sa-ti aratam cum suntem defapt

Prietenia este tipul de dragoste pe care ne inchipuim ca o traiesc ingerii

un prieten adevarat iti vede prima lacrima,o sterge pe a2a,si o opreste pe a3a.

Exista aceea persoana care te schimba atat de mult.incat iti este imposibil sa iti mai aduci aminte cum erai inainte ca ea sa intre in viata ta

Prietenia noastra nu e chiar perfecta dar ma intelege sh imi suporta toate "prostioarele" mele o iubesc:X:X

si o sa fie bine chiar daca mai avem probleme.iti spun stai linistita deci nu te teme...ca multe vin si toate trec chiar daca raman semne...si orice semn se vindeca dupa o vreme!

Sh s`au spus multe v0rbe rele despre n0i . _|_ la t0tsi kre auu vrt s` ne traga inap0i!

Dintre t0ate prietenele kre le-am cun0skt tuu esti cea p` kre nuu vreauu s`0 uit . Sh daca` m0r inaintea ta, v0i ajunge`n rai sh t` v0i astepta 8-

Cine sa-ti aduca soarele in zori Cine sa-ti arate curcubeul dupa nori Cine sa-ti vegheze somnul Cine sa-ti duca dorul Cine sa-ti simta privirea, cand cerul e senin daca nu eu

A avea un prieten este mai vital decat a avea un inger

Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii .

InGErAsH` dIn Cer PikAT ochiI` TaI m`au feRMEkatH ;X DinTr'O SinGuRA PrIviRe M`Ai fACuut` A tHA iuBiree`;x!

mi-am deschis agenda` la capit0lul` EX tu esti cap de liSta la minciuni cu` te iubesc` .

Spui` ca e` o copila`, si ca nu` itsi place asa`;| Dar asa` cum e ea,tsi-a furat inima`;;]

"Cand Esti prEa singur...si camEra E gOala Cand Esti prEa trist si nOaptEa tE-ncOnjOara Si-n jurul tau E O linistE cE dOarE Auzi O vocE-n cEt: "Da MuZiCa MaI tArE"

Iubeste`ma de`ti plac asa cum sunt . Chiar daca uneori gresesc . Ba te cicalesc , ba nu scot niciun cuvant .Dar cu toate astea , te iubesc

● Ai privit`o zambind si-ai abordat`o gandind ca e la fel ca restu`...Dar felu` ei de`a fi...Atat de diferita ;x ! Te`a facut s`o iubesti.E chiar deosebita ●

O faTa speciaLa`.;x.Nu intaLnesjti la Orice paS`.Cand Nu mai ai speranTse`.Ea te scOate din imPas`

Iti spun ptr` a mia oara : fiecarE zi cu` tine` eSte extraOrdinara

Acum mă uit pe geam şi zâmbesc . Că-s totuşi amintiri frumoase în care inca mă regăsesc

Nuu` mai visa frum0s, realitatea este rece

Nu conteaza gura lumii Doar pe El il iubesc.indiferent cum ar fi...

Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii.tu mereu crezi ca pun botu’.hai c’o faci pe idiotul

* Par mereu nocenta si copilaroasa...Asa tOtzi imi cad in pLasa ! :X *

"!Cne ´åpåre dimineåtzå ´cu fl0ri Lå ´ uşå ? şi spune .mereu ´Iårtå-må ´påpuşå ! "

Mai stii?Iti placea sa o vezi razand.Ea tot cu zambetul a ramas,tu tot cu ea in gand!

♥. am facut mereu ca sa ne fie bine si chiar daca nu vom fi impreuna, chiar daca te voi vedea pe strada cu alta de mana, am facut tot ce ai vrut, am facut tot ce am putut, vei ramane amintirea zilelor ce au trecut .

"Si chiar daca n`am fost prima . stii si tu , sunt singura care conteaza !"

• E atat de frumøs sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumøs sa øftezi dupa primul sarut :-

● Cat e de mica, te innebuneste, se joaca cu tine, dar nu se indragosteste!

Ai mintit prea mult,cine crezi c`o sa te creada? Degeaba esti frumos,ea nu vrea sa te mai vada. : -J

Indiferentza doare cel mai tare,nu trebuie sa spui nimic doar sa tratezi persoanele kre ti-au gresit cu indiferentza si le dobori treptat...

Ce simt cu tne . nu am simtit niciodatha e un sentiment ce incepe sa`mi placa

♥. Am crezut in tine . am crezut in Noi . Si-am crezut ca langa Tine sunt invingaTor ! Am crezuT in vise . Am crezuT in sanse Dar toT ce mi-am facut sunT . iLuzii faLse`

Acum cauţi melodii care să'ţi amintească de noi . Îţi pare rău . şi mie . da nu te mai vreau înapoi. •°

♥. O toamna ne-a legat . O iarna ne desparte . cu toate intr-un timp pana nu se mai poate . Ai fost odata tot . lumina pentru mine! Voi incerca sa las , sa vina de la sine !

T0 tacii ... ! e0 tac... Tu`mi sp0I ca`s fr0m0asa ![] e0`tI sp0n ! Ia`ma pr0stule de n3vasta`!

0rice s`ar intampLaa ` n0i intr`0 zii ne vom reveDeea` ! . Si pana atunci stiu ca si tu ma vei pastraa` Undevaa` in inima taa ` !

Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

Crede-ma . Nu vei regreta

>Te`a iubit odata, si ai pierdut`o. In fine , nu tine doar de tine, ca daca te gandesti , tot el ti-a luat`o si tu ca prostu ai lasat`o ! ti-a furat`o

A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future

Sunt destule ? laughing