| Berfela_Amalia_1998 a întrebat:

Statusuri pentru prieteni falsi care te-au folosit!

4 răspunsuri:
| syd2 a răspuns:

" Idi nahui " - cel mai potrivit status.

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| PinkPanther001 a răspuns:

1.Prietenul adevărat, este acela ce-ti întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna.

2.Cazi,te ridici, tot ce zici.e rabdare.Plangi,te distrugi, vrei sa fugi.si te doare.Dai, tot ce ai, si ce n`ai.totusi pare.Ca nu te descurci sa le pui lumea la picioare. winking

3.Adevarata prietenie este ca sanatatea. Valoarea ei este rar apreciata pana cand nu ai pierdut-o...

4.Am aflat ca nu poti avea incredere in nimeni, am aflat ca la cel care te astepti mai putin te poate trada, am aflat ca nimanui nu-i pasa daca sunt fericita sau trista, am aflat ca in lume exista mai multa ura decat prietenie...

5.Cortina uitarii a cazut peste minunatul decor al prieteniei sincere, si scenariul a luat sfarsit.

6. In fiecare prietenie exista o drama... si chiar printre florile cele mai blande te lovesti de o lacrima cruda si rece...

7.Multi rostesc cuvantul `Prietenie`happyDar putini il intelegsad

8.O prietenie adevarata inseamna o prietenie in care cele doua persoane sa aiba incredere una in cealalta... daca una dintre ele se indoieste de cealalta inseamna ca acea prietenie este una falsa

9.Prietenia este un ocean pe care multi vor sa-l treaca...dar pana la malul celalalt majoritatea se ineaca.

10.Prieteniile care se sfarsesc...de fapt nu au existat!

11.Prietenii falsi sa dea buzz...astazi fac prezentabig grin

12.Un prieten adevarat iti da bani si nu tii cere inapoi, un prieten fals iti da ceva, ii esti dator cu viata.

13.Prietenii adevarati si-ar da viata pentru mine si eu pentru ei, prietenii falsi nu ar misca un deget pentru mine.

14.Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.

Nu rupe firul unei prietenii caci daca il legi la loc nodul ramane.

Dusmanii te injungie in fata necunoscutii pe la spate.dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei.

Ce trist e sa realizezi ca ceea ce simti tu pentru mine e doar prietenie cand eu pentru tine simt o iubire adevarata

| AalLeExX02 a răspuns:

O fața am avut inaintea mea, cand de fapt erau sute in spatele ei.