| Maria_Lavinia_1995_B3Qh a întrebat:

Statusurii...
Stiti cumva statusuri inteligente?

6 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Ma gandeam la unul chiar mai inainte dar nu stiu daca e intelligent. "Oamenii sunt ca stelele, de la distanta toti par la fel."

| Nemessys a răspuns:

Te rog, nu intelege gresit mesajul si imi pare rau ca nu o sa vezi aici ceea ce ceri dar as dori sa te intreb : de ce trebuie neaparat pe langa poza si un status? Ce rezolvi? Ce are daca nu pui nimic? Ti-e frica ca nu strangi multe like-uri? Cum a mai zis unu',, daca fata nu strange like-uri, macar statusul sa o faca". Dupa cum am mai zis, nu intelege gresit mesajul, sper sa ne putem intelege... Si nu am nimic impotriva daca pui statusuri, dar macar de ar fi facute de tine... -_-. Doar atat vreau sa stiu, de ce trebuie musai sa pui un status? :/ Nu se poate fara? sau daca tot trebuie, macar sa fie facut de tine.

| BloodyLips a răspuns:

Tu nu esti in stare sa spui ceva inteligent?

| Fumiko a răspuns:

Http://www.emesaje.eu/......-intelepte

◦- Educatia este o descoperire progresiva a propriei noastre ignorante. Will Durant
◦- Un om intelept invata mai multe de la dusmanii sa-i decat de la prieteni. Baltasar Gracian
◦- El nu are nici un dusman, dar toti prietenii sa-i il urasc. Eddie Cantor
◦- Iarta-ti dusmanii, dar nu le uita numele. John F. Kennedy
◦- Niciodata sa nu-ti intrerupi dusmanul cand face greseli. Napoleon Bonaparte
◦- Intotdeauna sa-ti ierti dusmanii; nimic nu-i enerveaza mai tare. Oscar Wilde
◦- Dintre doua rele, intotdeauna il aleg pe cel pe care nu l-am incercat. Mae West
◦- Unde sunt putine lucruri de stiut, sunt o multime de experti. Donald R. Gannon
◦- Un lucru minunat la computere este ca oricate lucruri ai stoca in ele, nu devin mai mari sau mai grele. Bill Gates
◦- Niciodata sa nu crezi sfatul unui om in dificultate. Esop
◦- Niciodata sa nu sfatuiesti pe cineva sa se duca la razboi sau sa se insoare.
◦- Cel mai urat moment pentu un ateu este acela cand este cu adevarat recunoscator si nu are cui sa multumeasca. Dante Gabriel Rossetti
◦- Cand vezi ca ai aceeasi parere cu majoritatea e bine sa mai reflectezi o data (Mark Twain)
◦- Lumea este o tragedie pentru cei care simt si o comedie pentru cei care gandesc. Horace Walpole
◦- Este in caracterul putinor persoane sa felicite un prieten fara invidie cand acesta are succes. Eschil
◦- Nu putem iubi cu adevarat pe cineva daca nu radem cu el. Agnes Repplier
◦- Merita paradisul cel care isi face prietenii sa rada.
◦- Cea mai irosita zi din toate este aceea in care nu ai ras.
◦- Daca nu inveti sa razi de probleme, nu vei mai rade atunci cand vei imbatrani. Edgar Watson Howe
◦- Nu mai razi nu pentru ca ai imbatranit, ci ai imbatranit pentru ca nu mai razi. Michael Pritchard
◦- Sa castigi fara risc inseamna sa triumfi fara glorie. Pierre Corneille
◦- Daca nu risti nimic risti chiar mai mult. Erica Jong
◦- Celui caruia ii impartasesti secretul tau ii dai libertatea ta.
◦- Trei oameni ar putea tine un secret, daca doi dintre ei sunt morti. Benjamin Franklin
◦- A seduce nu inseamna a-i determina pe oameni sa faca ce nu vor, ci a-i incuraja sa faca ceea ce in secret vor. Waiter Rant
◦- Este mai bine sa taci si sa fii considerat un prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi toate suspiciunile. Abraham Lincoln
◦- In final, nu ne vom aminti vorbele dusmanilor, ci tacerea prietenilor nostri. Martin Luther King Jr.
◦- Secretul succesului este sinceritatea. Daca ai reusit sa falsifici asta, ai totul. Jean Giraudoux
◦- Cea mai buna metoda de a prezice viitorul este a-l inventa. Alan Kay
◦- Nu ma gandesc niciodata la viitor. Va veni in curand. Albert Einstein.
Nu ma gandesc niciodata la viitor. Va veni in curand.
Veni, vidi, abii
Pierdut chef de munca.il declar nul.

"Daca vrem ca totul sa ramana la fel, trebuie mai intai ca totul sa se schimbe"Giuseppe Tomasi di Lampedusa.
"Urasc victimele care isi respecta calaii"Jean-Paul Sarier.

Funda :)?

| Nemessys a răspuns (pentru Fumiko):

Foarte corect scris acei,, sa-i" rolling on the floor)))))))

| Pizzaislife a răspuns:

Dejeaba imi inchizi usa de fiecare data voi gasi un geam deschis sau o portita