| malaua a întrebat:

Stau cu bunicii si aman2 parintii sunt plecati in italia.am luat cateva milioane din casa si i-am cheltuit.acum mau prins si mau certat o gramadaaa.ma simt foarte prost. ce sfaturi imi puteti da?straight faceva rog dati-mi doar raspunsuri serioase

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ai grija ca dezvolti un obicei foarte periculos.Nimic nu justifica faptul ca ai furat tocmai de asta cred ca ar fi cazul sa le ceri scuze pentru tot ce ai facut si sa fi sincer cand zici asta.Si nu uita ca ei au fost cei care au fost langa tine mereu de cand au plecat parintii tai si nu merita ca acum la batranete sa ii superi si tuwinking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Este foarte urat gestul tau, parintii muncesc din greu ca sa iti asigure tie un trai decent, bunicii, la varsta lor au grija de tine si drept multumire tu le furi banii? Cere iertare bunicilor pentru gestul facut si promite-le ca nu o sa mai faci asa ceva niciodata si nici nu o sa-i mai superi.Invata sa ai note bune sa fie mandri de tine si respecta-ti cuvantul dat.

| costymaximus a răspuns:

Revizuiesteti comportamentul, stiu ca este greu sa nu ai macar un parinte linga tine, nu-i mai supara pe bunici.

| roox a răspuns:

Păi cereţi scuze şi, le spui să nu'ţi mai dea bani de buzunar timp de x zile/luni/săptămâni până ce se acoperă milioanele.
Dacă vrei îţi poţi lua şi un job ...nu ştiu să duci gunoiul vecinilor, să le plimbi câinii, să speli maşi, sau dacă eşti fată poţi să te faci reprezentant Avon sau Oriflame |(pe numele bunicilor sau pe numele unei mătuş€ )
Aşa o să aibă chiar mai multă încredere'n tine.

Baftă!

| Oktavian a răspuns:

Ar trebui sa iti ceri iertare pentru ce ai facut si sa depui toata staruinta caasa ceva sa nu sa se mai repete!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Ar fi bine sa le spui parintilor tai, si sa le ceri scuze, atat lor cat si bunicilor. Daca poti recupera banii prin fapte legale, si cinsite, este foarte bine, astfel iti poti indrepta greseala. Trebuie sa le spui ca ai fost intr'o perioada dificila, ca nu ai stiut pe moment ceea ce faci, si ca acum regreti intr'adevar. Cand le vei inapoia banii, ei se vor simti mai bine, pana atunci, numai tu ai de pierdut.

Pa-pa!