| Ankutsaa a întrebat:

:*Am o curiozitate.:d Sta cineva de aici cu bunicii?:d Eu stau cu cei de pe mama si uneori ma simt prost pentru ca mi-as dori sa stau si eu cu parintiicrying Va rog sa-mi raspundeti pentru ca poate n-o sa ma mai simt asa de prost.sad

Răspuns Câştigător
| Painy a răspuns:

Mda..si eu stau cu bunicii de pe mama. stau in Romania si ai mai sunt plecati amandoi in Italia dar nu sunt despartiti. Vorbim in fiecare zi, imi trimit bani dar asta nu acopera niciodata dragostea de parinti sau cei 9 ani de departare de familie. In fine, pana la urma am inteles ca fac asta pentru mine dar si asa, ma simt prost.
Gandeste-te ca toate astea, intr-o zi se vor rezolva. Incearca sa stai de vorba cu parintii tai si sa le explici ca ti-e dor de clipele cand stateati impreuna si radeati sau discutati. Explica-le ca iti fac rau tie iar rezultatele despartirii lor se vor vedea mai tarziu.
Bafta si. sper sa treci peste tot >:d

5 răspunsuri:
| MariaChrii a răspuns:

Hey nu fii fericita stii cum se spune nu plange pentru ca s-a terminat zameste pentru ca s-a intamplat sa stai cu bunicii e super cel putin la mine nu stiu mi se pare ca nu ma cicale asa mult si ma lasa sa fac ce vreau acum depinde si cum sunt bunicii tai si ce relatie ai tu cu ei oricum sfatul meu este sa te bucuri de bunici pentru ca o sa iti para rau cand nu o sa ii mai ai (eu as vrea sa mai stau cu buniociii happy dar nu potcrying) oricum bunicii sunt de obiceoi mai intelegatori decat parintii care sunt stricti si severi:fa curat in camera, lasa poc, nu mai vb la telefon ata, vio sa ma ajuti la treaba si altele
sper sa te simti mai binebig grin

| Chio9 a răspuns:

Stau eu dar numai cu bunica. Parinti imi sunt despartiti.
E super okey. Ma vad cu parinti zilnic, dar cu bunica e extraordinar.
Nu are treaba la cate ajung seara acas anul are treaba ce fac eu, imi face d emancare, imi da bani si multe altele.
Asa ca acum cat ii mai ai profita de faptul ca poti sta cu ei si bucurate de asta, ca mai apoi o sa ife prea tarziu.

| Mandarina888 a răspuns:

Dar de ce nu stai cu parintii? Sunt divortati? sunt plecati in strainatate? da ne mai multe detalii sa intelegem problema

| Ankutsaa explică (pentru Mandarina888):

Da,sunt divortati de ceva timp si sunt aman2 in Italia dar nu stau in acelasi oras.sad Si as da orice sa am si eu o familie normala si sa stam impreuna in Romaniacrying

| Ankutsaa explică:

Heii` daca vreti[eu v-as ruga frumos:d] sa-mi dati id-urile voastre prin mesaj si eu le bag in lista si o sa mai vorbim. Eu nu am nicio prietena care sa stea cu bunicii asa ca ma simt intr-un fel singura. App:sunt fata[se vede si la contul meu] am 14 ani si am trecut in clasa a8a.