| Baiattt a întrebat:

Stau foarte prost cu socializarea.Din cauza trecutului meu ca am stat mai mult in casa deoarece nu am avut incredere in mine m-am izolat de prieteni nu mai stiu socializa deloc.Acuma vreau sa ma schimb sa ies in lume sa ma distrez, sa cunosc persoane noi, sa imi traiesc viata dar intervine problema asta cu socializarea sad. Chiar nu stiu ce sa ii zic unei persoane, ca trecutu meu este plictisitor, fara viata si nu am ce zice din el.

Ce as putea sa fac? Ca stiu ce o sa ziceti: iesi in lume si socializeaza.Stiu ca asta trebuie sa fac dar chiar nu stiu ce sa zic oamenilor si din cauza asta ma vad ceilalti foarte plictisitor si asa ma consider si eu.
As putea sa fac ceva singur, sa ma antrenez/exersez cumva si dupa sa ies in lume si sa pun in practica si tot asa, sau ce sa fac? Cateva sfaturi va rog!

2 răspunsuri:
| sunetul a răspuns:

Ţi-am trimis un mesaj cu nişte link-uri.
big grin Baftă.

| CosminC86 a răspuns:

Simplu: cauti oameni asemeni tie ca sa poti socializa, adica nu poti sa te bagi acum dupa o viata mai retrasa intr-un grup de golani infecti. Trebuie sa gasesti mediul potrivit pentru a socializa.(propria experienta) Noroace!