| Baiattt a întrebat:

Salutare.
Ce as putea sa fac sa fiu mai increzator in mine.Eu de mic copil am fost complexat ( sper ca am scris corect) adica nu prea imi placea cum arat si am devenit foarte timid si am ajuns sa stau mai mult prin casa in fata calculatorului.Si tot am continuat pana am ajuns la o varsta in care deja incep sa realizez ce am facut sad.Deci pot sa spun ca in trecut nu am facut mai nimic decat m-am jucat pe calculator si cand am fost batjocorit de cateva ori m-am inchis mult prea mult in mine si la orice ma gandeam spuneam ca o sa ma fac de fiecare data de ras daca o sa fac ceva.
Acuma nu mai am ce pierde si vreau sa fac ceva nu vreau sa fiu toata viata timid si sa fug continuu. Vreau sa ma schimb sa fiu mai increzator in mine in orice situatie si sa am solutii aproape de fiecare data de ex daca as fi batjocorit sau cand ma simt prost.
Vreau sa uit trecutu meu si sa incep o noua viata da nu stiu cum sa fac.Cand se ia cineva de mine chiar nu prea stiu cum sa reactionez ca cateodata mai si ma incurc cand vorbesc laughing stau prost si cu socializarea din cauza trecutului meu sad.
Prin socializare vreau sa spun ca nu prea ce am vorbi cu persoanele din jurul meu deoarece nu prea am facut multe in viata mea din cauza ce am scris eu mai sus sad.
Cateva sfaturi va rog?sad

2 răspunsuri:
| EuEuEu2 a răspuns:

Niciodata nu e prea tarziu sa te deschizi.happyNu iti mai fie frica de ceilalti.Fi tu insati si nu uita:Nu e prea tarziu sa iti faci noi prieteni! Apropo...Tu cati ani ai?

| Baiattt explică:

Niciun sfat? sad