| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cum sa scap de halena(respiratie neplacuta).Mi se intampla asta zilnic.A mai avut cineva problema asta si stie cum se rezolva? Sau nu se mai poate rezolva?
Deci nu vreau raspunsuri de genu: du-te la doctor, sau fa-ti igiena orala zilnic sau mesteca o guma, etc.
Vreau sa ma ajute cineva care a mai avut problema asta sau o are si stie cum se rezolva si din ce cauza apare.Si mai ales vreau sa stiu daca se mai poate rezolva.
Va rog seriozitate, fara misto.Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| MadaLik3 a răspuns:

Http://www.doctor.info.ro/cum_combatem_halena.html sper sa te ajute acest site.

1 răspuns:
| AndreeaCr a răspuns:

Cu toate ca raspunsul meu vine cu intarziere, insa poate ii ajuta pe altii care se confrunta cu aceeasi problema. Te sfatuiesc sa ai grija ce mananci cu o seara inainte, sa acorzi o atentie sporita igienei dintilor: folosit periuta de dinti, ata dentara si apa de gura. O alta solutie care la mine a dat roade este gargara cu ulei de cocos. Procedez in felul urmator: ma trezesc si inainte de a manca sau bea ceva, iau o lingurita de ulei de cocos si o "plimb" prin gura timp de 5 minute. Am impresia ca dintii sunt mai albi acum. Succes!