| MrsVamp a întrebat:

Stiti cumva daca rezultatele de la simulari clasa a 8-a sunt afisate pe internet....pe site-uri gen edu.ro sau orice alt site?

Funda!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu se vor posta online. Vi se vor comunica, cât mai curând, posibil. Vor apărea afișate, fie la avizierul școlii, iar în caz contrar, veți fi informați, cu privire la notele obținute, de către profesorii de limba română/ matematică. Sper că ai știut. Succes mult.

4 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Simulările nu se afişează niciodată pe internet. Se afişează la şcoală sau îţi comunică un profesor rezultatele.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Rezultatele de la Simulări NU se afişează nicăieri ( pentru "public" )!
Dar se discută în cadrul unei şedinţe cu părinţii şi elevii :)

" Art. 7. - Rezultatele obţinute de elevi la simularea evaluării naţionale pentru absolvenţii clasei a VIII-a şi la simularea probelor scrise ale examenului de bacalaureat naţional în anul şcolar 2014-2015 sunt analizate la nivelul fiecărei unităţi de învăţământ în care s-au desfăşurat aceste simulări, prin discuţii individuale cu elevii, dezbateri la nivelul clasei, şedinţe cu părinţii, precum şi la nivelul consiliului profesoral, în vederea adoptării unor măsuri pentru îmbunătăţirea performanţelor şcolare." - SURSA = Ordinul M.E.N. nr. 5144/2014 privind organizarea şi desfăşurarea simulării ( evaluării naţionale pentru elevii clasei a VIII-a şi a simulării probelor scrise ale examenului de bacalaureat naţional, în anul şcolar 2014-2015 ) de la linkul :
http://lege5.ro/......anul-scola

Toate cele bune.

| T0T a răspuns:

Cel mai probabil sunt afisate pe panourile de la scoala de care apartii.

| MrsVamp explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri, daca s-ar putea, v-as da la toti cate o fundita sad