| Love_8905 a întrebat:

Stiti niste metode de crestere mai rapida a parului?

Răspuns Câştigător
| Victoria a răspuns:

Masca pentru stimulara cresterii parului:
1) 3 linguri de ulei de ricin, zeama de la o lamaie, doua linguri de miere si un gabenus de ou. Maseaza bine scalpul cu amestecul si stai cu capul invelit intr-un prosop vreo 2-3 ore, dupa care te clatesti cu 1, 5 l de apa in care ai pus zeama de la o lamaie.
2) Se frictionaza pielea capului cu ulei de ricin, dupa 3 ore te speli.Se repeta de 2-3 ori pe saptamana.Indicatii poti cere de la farmacie.
3) Uleiul de ricin ajuta, la fel si galbenusul de ou sau uleiul de masline. Nu ii bine sa te speli pe cap in fiecare zi, pentru ca o sa ti se uleieze mai repede si isi pierde rezistenta. Nici sa te piepteni foarte des, sau cand ai parul ud, pentru ca ti se rupe firul de par.

3 răspunsuri:
| oana_3034 a răspuns:

Ulei de ricin, petrol

| flory_8565 a răspuns:

Mergi in farmacii ca sa fie sigura de efect

| Ellenn a răspuns:

Va propun un tratament foarte eficace cu ulei de nuci 100% concentrat, acesta se gaseste in farmacii.Pentru o crestere mai rapida se foloseste 2 ori pe saptamana masegind bine parul dupa care se inveleste cu un prosop timp de 1 ora dupa care se spala ca de obicei.Va asigur ca intrebuintindu-l timp de 3 luni acesta va avea un aspect de necrezut.