| xXxDreamsxXx a întrebat:

Ce metode stiti pentru cresterea mai rapida a parului.

Funda :**.

4 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

Uleiul de ricin

| FemeiaPisică a răspuns:

Îţi tunzi în fiecare lună vârfurile ca să se regenereze mai repede părul şi să eviţi vârfurile despicate.
Îţi aplici o dată pe săptămână o mască pentru păr formată din ulei de cocos şi ulei de măsline. Uleiul din cocos dă luciu părului, iar uleiul de măsline hrăneşte părul.

| Imstrong a răspuns:

Bună.

Du-te la farmacie şi cere ulei de ricin pentru păr.
O să-ti dea o sticlută să o aplici pe păr odată pe săptămana.
O aplici, o ţii asa vreo 2-3 ore sau chiar 4. apoi te clatesti.
Iţi recomand să foloseşti şi tu un balsam bun de la Vichy, Avon, vezi tu, si sa aibă ca efect şi creşterea părului.

Perieţi de mai multe ori pe zi părul.
Ajută, eu mă piaptăn de vreo 3 ori pe zi.
Spală-te pe păr cam de două ori pe săptămana.
Foloseşte diferite măşti cum ar fi :
-Ulei de măsline + ulei de ricin amestecat(chiar recomand asta)
-Zeamă de lamaie cu miere de albine.
-Jumatate de ceasca de iaurt simplu(zuzu) si ulei de masline.

Trebuie să mananci şi sănătos, asta ajută mult şi mai ales apa.
Mai multe sfaturi, la farmacie.
Funda te rog, sper ca te-am ajutat!