| Buuff a întrebat:

:* stiti statusuri (nu link'uri) despre sentimente pierdute (eu nu prea mai am ). pentru cele mai multe si frum dau fundita :X:X:X:*:*:*

2 răspunsuri:
| lory_6894 a răspuns:

Buna.
azi un lucru vreau sa-ti spun.cred ca m-ai pierdut pe drum.si intr-o zi voi pleca departe de inima ta,ca nu-mi gasesc locul langa tine.mi-e greu sa ma regasesc, nu vreau sa ma ratacesc,atat de aproape de tine.

Nu stiu cum s-a intamplat Parca nu esti aici Si mi-e greu Prea usor te-ai schimbat Poate te-am sufocat Poate n-am spus ce voiai sa auzi Dar nu pot sa-nteleg, Acum chiar nu mai stiu cine esti.

vei plange cand o vei vedea vei plange ca suspine vei plange ca nu sunt a ta vei plange pentru mine

Ochii mei nu mai vor sa te priveasca Din vina ta, i'ai facut sa te urasca.

"Poate am stat deoparte, poate, cand ai fii vrut sa-ti fiu aproape...Si poate acum pe strada in loc de "Buna" sa`mi spuna: "Poate acum te-as fii tinut din nou de mana"!"

"Poti sa o iei cum vrei Tu.Nu mai conteaza Baiatul isi vede de drum si fata inca viseaza"

"Durerea te-a maturizat,te-a pus pe gânduri. Te-a învătat să citesti printre zâmbete si rânduri. Stergi o lacrimă dar nu poti să stergi amintiri.":"

"Cu putin fard`Si un zambet dulce Vei ascunde,clar Ca inima iti plange!"

Cand ma privesti ce regreti mai mult: lucrurile pe care le-ai pierdut sau sansele pe care le-ai avut?

Te iubea,chiar te-a iubit candva, priveste-o, dar stai departe acum nu te mai vrea.

"Sa iti dai seama ca ar lipsi ceva.atunci cand o sa vezi ca nu mai sunt in preajma ta"

""[] Semnez Scrisoarea De Adio Te Pup Si Pa'...N'am Sa Mai Apar Vreodata In Viata Ta!""

Lipsa ta se simte inca-n noptile-nstelate Cand apari in mintea mea, cu toate ca esti departE

C-ai plecat de langa mine, Certuri au fost prea multe, Ai sarit in bratele alteia sa te ajute, Te vad mergand pe strada cu ea, Te tii de mana, Cand ma vezi privesti in jos, Tot ce traiesti e o minciuna.

Stiu ca a durut atunci cand ma certam cu tine, Se pare ca s-a terminat acea poveste de iubire.

Imi e dor sa te cuprind din nou, Sa fii langa mine, Sa soptesc cat te iubesc, cat de mult tin eu la tine.

Se pare ca povestea noastr-a luat sfarsit, Nu uita ca tot ce-am scris am zis pentru ca : Te-am iubït

Cand ai trait iubirea vietii tale si cineva te paraseste cu cuvintele "nu mai suntem iubiti, dar totusi ramanem prieteni", e ca si cum ti-ar fi murit cainele si mama ta ti-ar spune ca poti sa-l mai pastrezi, daca vrei

Imi amintesti de trecut.imi amintesti mereu.cine a fost cu tine cand a fost mai greu. timpul trece repede nu-l poti oprii chiar de vrei sa ma uiti tot iti vei aminti

Tu tzineai Mult la el,º• Va protejatzi Unul pe altul Dar acum A venit timpul, cand viata iti da Sah`matul.º•

Lumea asta te distruge,Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

As fi vrut sa te pastrez in inima nu ma meritai iubire uita`ma!;-j

"din fum apar tu n`o sa ma vezi niciodata clar"

As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei. Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru mine.

A fost ca o poveste, eram copii, eram noi toti, a fost, dar nu mai este

Am invatat sa respect • el respecta doar banii • Eu am invatat sa lupt singura • el e zero fara tati si mami •

Vii • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna

Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •

• Si cautai • Cautai • Te uitai in stanga • In dreapta • El nu era •/ Lacrimile nu se opreau • Dar acum? • De ce te prefaci ca nu-l mai placi? • Cand fardul ti s`a uscat pe obraz? •

• Esti locu'n care intotdeauna m-am intors • Tu ma aduci la normal cand sunt intoarsa pe dos •

Intr`o zi blestemata ai venit la mine, mi-ai spus cuvinte dulci, ca vrei sa fiu cu tine.

Din tot ce`a fost nu regret nimic`...Dar acum regeret ca nu putem fi impreuna`!; x Shtyy ai fost totul pentru mine`!sick
1. De ce să mă înec în lacrimi şi să nu dau aceast mesaj de despărţire când pot să încep să studieaz iubirea adevărată şi să învăţ ccuvantul "feicire"
2.Nu conteaza cat ma iubesti atata timp cat te prefaci!
3. Spui ca adori si ca iubesti, dar nu stii sa pretuiesti.
4. E prea tarziu acum, prea tarziu pentru regrete Din tot ce-a fost frumos au ramas acele momente.
5. Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma, ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul.
6. Totul trece, asa se spune, dar nimic nu trece fara sa lase urme
7. Incep sa te urasc pentru ca m-ai umplut de vicii. Fumez clipe ca si cum as fuma sentimente, beau vise ca si cum as bea sperante.Tu m-ai facut sa urasc viata si tot ce are legatura cu ea.Tie iti datorez clipele desarte in care am asteptat sa apara ceva mai bun in viata mea.in tine am avut incredere si am sperat ca nu o sa ma parasesti.dar si u la randul tau te'ai dovedit a fi doar un vis trecator in viata mea lipsita de importanta. datorita tie am invatat sa urasc si iti multumesc pentru acest sentiment.m-ai facut sa imi pierd speranta in orice si oricine atunci cand totul era mai frumos in viata mea.de aceea tin sa-ti multumesc pentru ca m-ai invatat sa urasc cu toata fiinta mea.acum datorita tie nu mai pot avea incredere in nimeni
8. Sti ca mi se rupe inima, si tie iti pare rau de ea.Ba ai pleca,ba n-ai pleca.Fa, fa cum vrei tu nu te opri, dar daca pleci sa numai vi. oricate lacrimi as varsa...nu te-as putea ierta
9. Incerc intai de toate pe mine s ma iert.Incetez sa mai caut ce credeam ca e perfect, si dintre atatea amintiri o sa aleg ce e frumos, o sa-ncerc macar o data sa nu vad totul pe dos.
10. Iubirea…… ce rost are sa iubesti daca niciodata nu ai parte de ea?!
11. Pretuieste-i pe cei care sunt alaturi de tine cu adevarat, pentru.ca atunci cand ei nu vor mai fi, tristetea v-a mai castiga o
lupa, iar u te vei inchide si mai mult in tine.Nimic nu este pentru. TOTDEAUNA! "
12. Probabil poza mea din rama mi-ar soptii : stii, nu esti ceea ce-mi doream sa fi!

| deea_2716 a răspuns:

Linistea mea, ma intreb de-as putea, sa te simt aproape din nou.Sentimente pierdute le-am reintalnit, acum le-am aflat... am nevoie de tine./La inceput mi-ai spus ca ma iubesti
Si ca sunt totul pentru tine...
Apoi ai ajuns sa ma urasti
Si nu stiu de ce iubire.

Poate a aparut altcineva in viata ta,
Poate nu mai sunt eu cea care era iubita ta.
Poate totul e confuz in mintea ta,
Poate intr-o zi vei aparea din nou in viata mea.

Ai disparut asa fara regrete,
Iar eu stau singura gandindu-ma la sentimente,
Sentimente, ce-acum stiu, tu nu le-ai cunoscut
Inima de piatra ai avut.

Dar acum zambesc si imi zic mie:
Ce bine e ca te-am uitat pe tine,
Pe tine ce-ai fost iubirea mea odata,
Dar tu pe mine n-o sa ma uiti niciodata.

Ea a plecat la fel ca tine
Si-acum gandesti ca trebuia sa ramai langa mine.
Sa ramai cu mine, sa ma iubesti,
La fel ca pe-o printesa din povesti.

Acum e prea tarziu pentru regrete,
E prea tarziu pentru sentimente.
Sentimente ce-au fost dar tu le-ai omorat
Si eu stiu ca pentru tine n-o sa le mai simt. /din umbra noptilor tacute, a rasarit o amintire.e vraja viselor pierdute, caci nu te am. iubire
/e tarziu.e noapte si m-am ratacit.in amintiri pierdute care m-au ranit...o lacrima p obrazul meu tradeaza cat mi-a fost de greu...dar nu regret nimic.
/am vise pierdute in abisul tacerii, am viata pusa-n versuri, in memorialul durerii, am sperante naruite pentru atunci cand voi fi mare, ma uit in trecut si ma doare /M`aM mUtAt Pe StRaDa iNiMiLoR FrAnTe,In BlOcUl sUfErInTeI,La EtAjUl dEzAmAgIrI,iN aPaRtAmEnTuL lAcRiMiLoR,iNtR`o CaMeRa PuStIe,Ce AsCuNdE mIi De GaNdUrI pIeRdUtE.tE aStEpT Sa Ma SaLvEzIi.
sentimente,. arma dura,
nu simti cand dau lovitura/tot ce simt pentru. TINE love struck sunt sentimente ce [ NU vreau ] sa mOara maine!
/
Dau rime coerente,Te ard la sentimente, Ti se pare un miraj, Fac ce fac si te scot din peisaj.Vise fara sentimente
ganduri fara rost
inagini neclare. Impachetez lucruri reale, si imaginare,
Si sentimente ce ti-am pus candva la picioare,
Ma pregatesc sa plec cu ce-i al meu,.
Si, oricum, pentru tine n-au valoare!
Ahhh! uitasem; ti-am mai adus o floare!
°• ♥ In Ziua de azi NuMai sunt seNtiMenTe. Viata e MuLT prea gRea sa aVeM si ViSe CoErEnTe si ♥ •°
Am buzele umede si iti rostesc numele. Am o inima, un suflet, o noapte si o zi, am vise si sperante, dar mai presus de toate am sentimente si ele iti apartin. TE IUBESC! pe tine care m-ai fermecat si-n urma m-ai lasat
Ai gresit,dar stii ca orice om greseste M`ai pierdut,orice greseala se plateste Pe strada ne-ntalnim,ne privim tot cu regrete Oare tu pastrezi in suflet tot atatea sentimente?
la ce foloseste frumusetea fara inteligenta, bani fara fericire, zambetul fara sentimente.viata fara tine
in viata orice faci si orice zici ar trebui sa te faca mai puternik, sa ai putere sa infrunti suferinta ca pana la un moment dat sa nu-ti mai pese, dar totusi sa nu-ti inghete sufletul pana nu mai ai sentimente.
O sa uit tot ce ne-a legat vreodata
Caci.Numai sunt cea de altadata
Chiar de ma vei implora
N-am sa mai ascult vocea care lacrimi imi aduce
Acum.Sunt indiferenta, te dau uitarii
De azi inainte numai cad prada durerii
Toate aceste sentimente vor ramane amintiri
Scrise pe o foaie de un suflet de copil.

Lacrimile curata ranile interioare.vindeca sufletul:X.Nu va feritzi sa plangetzi, pentru ca asa.va descarcatzi.Cei ce nu plang niciodata.nu au sentimente.Lacrimile nu sunt o rusine.Iubesc.plang din dragoste.Iar NIMENI. NICIODATA nu ma poate critica pentru asta. SUFERI cand esti uitat.PLANGI cand lumea te uraste.IERTI cand iubesti cu adevarat.TE BUCURI cand visele ti se implinesc.TE INTRISTEZIcand totul e impotriva ta.VISEZI cand privesti stelele. IUBESTI ceea ce iti place cu adevarat.pentru ca nu poti trai fara aceste sentimente. IUBESTE caci fara iubire viata nu are niciun sens