| Madayna a întrebat:

Stiu ca este la moda si cred ca si normal sa-ti schimbi iubitii ca pe sosete doar ca eu nu sunt asa, ma simt prost, ca si cum as fi o fata usuratica. Imi e frica sa nu fiu catalogata gresita, am avut pana acum doi iubiti si imi e frica deja de o despartire chiar daca lucrurile nu merg bine.

Răspuns Câştigător
| LittleLady1 a răspuns:

Nu e o moda, intr-adevar doar fetele "usoare" fac asta. Nu poti spune ca a iubi sau a face ceva din iubire e la moda. Si de ce sa-ti fie frica de o despartire? Daca nu mai aveti nimic in comun asta inseamna ca nu trebuie sa mai stati impreuna, de ce sa duci o viata nesatisfacatoare?! Vor fi mereu noi inceputuri si candva o sa-ti gasesti jumatatea, dar trebuie sa incerci mereu pentru a reusi. Bafta! happy

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu o să fi dacă te comporți atare happy nu te mai gândi că nu o să fie bine sau că lucrurile vor merge prost. Gândește-te că toate merg bine happy

| AnnaaaMaria a răspuns:

Trebuie sa fii tu insati, sa faci ceea ce crezi tu ca e bine pentru tine si sa nu te iei dupa ce zice sau dupa ce face lumea, insa daca o relatie nu mai merge, nu trebuie sa stai cu persoana respectiva doar de "frica" de a nu te cataloga lumea drept usuratica. Repet, fii tu insati! happy

| BlackChocolate1 a răspuns:

E normal ce ti se pare tie normal sa faci, cum te simti tu trecand prin atatea relatii.Nu este important ceea ce crede lumea, de unde stiu ei motivele despartirii?! Doar sa nu ai o relatie pe care o stii de la inceput destinata esecului.Fii discreta in legatura cu relatie tale! happy

| Marina_Adelina_2000 a răspuns:

Pai,depinde de varsta ta si cat au tinut aceste relatii. Lasa moda ca te vei trezi intr-o zi ca te va cataloga cineva asa cum nu vrei. Sper doar ca nu ai 12-13 ani, sper sa fii mai mare..Incearca doar sa ai relatii mai de lunga durata si daca nu merge..nu trebuie neaparat sa ai un iubit mereu, ia o pauza! Vorba aia ''fii fata pe care toti o vor nu pe care toti o au''! Sper ca intelegi ce spun.