| Anisoara_4907 a întrebat:

Sunt clasa a 8-a, si mai am un an de invatat la noi in gimnaziu, cred ca ar fi timpul sa ma gindesc putin la unde sa ma duc mai departe(: sora mea, care se afla acum in SUA mi-a spus sa ma duc de o sora medicala, ca ma va lua acolo si ca acolo surorile medicale sunt bine platite)))Deci, asa si nu pot sa decid)Dupa parerea voastra, e buna aceasta profesie?))Mie mi se pare ok)Si cam ce medie ar trebui sa ai ca sa poti intra?))Funda))

Răspuns Câştigător
| maiamoniblueberry a răspuns:

Pai ar trebui sa ai media peste 9.40 ca sa intri la liceu, si probabil ar trebui sa aplici la medicina. In SUA este foarte bine platita meseria asta. Eu zic sa incerci.
Fundasmug?

3 răspunsuri:
| maiamoniblueberry a răspuns:

Pai au intrat, dar gandeste-te ca daca se castiga foarte bine ca asistenta, cum se castiaga ca doctor?

| Anisoara_4907 explică:

Chiar si la profesia de sora medicala trebuie sa ai asa medie?:OAdica, cunosc persoane care nu invatau atit de bine si au intrat))

| Anisoara_4907 explică:

O daaabig grin, ok, merci mult:*