| redtrr1 a întrebat:

Sunt complexat de felul cum sunt si cum arat, cum pot sa am incredere in mine? Help)))

Răspuns Apreciat de Editori
| Simonaaaaa4545 a răspuns:

N-ai de ce,crede-ma nu esti singura persoana care arata cum spui tu,ar trebui sa ai incredere in tine, nu ii mai asculta pe altii cum vorbesc despre tine, arata-le ca nu iti pasa, vor doar sa te faca suparata si trista, esti frumoasa, nimeni nu e perfect.De exemplu, eu sunt slaba, multi ma critica(ii aud vorbind pe la spatele meu) dar nu stau sa ma gandesc ca ar trebui sa fiu pe placul lor, doar fii tu.Cine e prietenul tau, e alaturi de tine oricum ai fii

| RAY a răspuns:

Simona daca nimeni nu e perfect nu inseamna ca cei care sunt victime sa spun asa sunt perfecti, faza cu nu conteaza, cum sa nu conteaza povesti, fiecare om are o perceptie vizuala inconstienta inca din primele secunde despre cineva

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Apuca-te de un sport si mancarea sanatoasa.
Sportul te va ajuta sa-ti recapeti incredreea in tine, sa te dezvolti frumos si armonios.
Mancarea sanatoasa este alta chestie foarte importanta pentru tine. Dubleaza cantitatea, mai ales ca esti foarte slab.

| Donsavas a răspuns:

În primul rând, nu te mai compara cu alte persoane. Sigur faci asta, altfel n ai avea motive sa fi complexat. În al doilea rând, fa ti tu o parere despre tine si nu te astepta sa si faca oamenii păreri bune.
Cam asta e tot, bucura te de ce ai si nu te lasa păcălit de iluzia frumosului. Nimeni nu e frumos general valabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum arati, dar oricum nu te lasa consumat de aspectul fizic. Nu te va ajuta cu ceva daca ii dai prea multa importanta.
Preocupa-te de cum ai putea sa te dezvolti tu ca om, cum poti fi mai bun, cum poti fi mai placut din interior.
Sunt unele persoane ce arata mai bine, sunt altele ce arata mai putin bine si asta e, la urma urmei cine te place te place pentru cum esti tu ca om, nu pentru aspectul fizic. Doar un om superficial s-ar opri la exterior. Daca vrei sa fi inconjurat de astfel de oameni atunci dai bice preocupate mai departe de aspectul fizic. Cum arati, arati asta esti tu si gata, ar trebui sa accepti ca exista si persoane mai frumoase ca tine.
daca tu stai sa te preocupi de lucruri de genul la ce crezi ca te ajuta?

| GirlOnline81 a răspuns:

Daca cauti pe cineva care sa-ti intareasca ipoteza ca esti complexat, ma inscriu bucuroasa cu conditia ca tu sa ma creZi pe cuvant ca fiecare om in felul sau e unic. Ma auzi? Inceteaza sa te mai compari cu altii!