| livialeveh a întrebat:

Sunt impreuna cu un baiat de un an si ceva, si pur si simplunu mai e nimic din ce cera la inceput. acum e posesiv si foarte lipit de mine, vrea sa stie tot si sa fie peste tot cu mine. eu simt ca nu l mai iubesc aproape deloc. si vreau sa ma despart de el, dar imi e mila de ssentimentele lui, pentru ca e fericit cu mine, dar eu nu sunt. ajutorrr va rog

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti deschis cu el, sa ii spui ceea simti. O despartire e grea dar intotdeauna e mai bine sa spui adevarul decat sa traiesti in minciuna.

| OldSoul a răspuns:

Ar trebui sa-ti fie mila de timpul tau pe care-l pierzi, si respectiv de timpul lui.
In timpul ala in care te minti pe tine, si respectiv pe el, ati putea sa va intalniti "sufletul pereche".

Eu zic sa renunti la aceasta amagire, sa-i spui ca nu mai simti nimic pentru el si ca va despartiti.
Fara alte scuze, fara alte explicatii, scurt si la obiect, fara a lasa loc de interpretari.

| Florin0012 a răspuns:

Te iubește dacă sta lipit de tine... Mereu băieți ăștia care sunt buni o sa sufere odată și odată. Însă dacă nu mai simți nimic pentru el, spune-i! Nu îl mai amăgi atâta, asa faci și mai rad se atașează și mai tare de tine. Despărțirea e grea și dureroasă, mai ales dacă aveți un an dar trebuie sa ii spui chiar dacă doare. Trebuie sa fi și tu fericita nu? Pana la urma degeaba stai cu el dacă nu simți nimic, trebuie sa îndrepți lucrurile astea. Stai de vorba cu el și explica-i ca nu mai e acea chimie, nu mai simți atracție de el și nu îl mai iubești, da spune-i ca să înțeleagă. Nu îl amăgi. Numai bine îți doresc.