| mada_9035 a întrebat:

Sunt in clasa a8a si doamna diriginta a spus ca trebuie sa facem o sceneta la sfarsitul anului...nu stiu ce am putea face! nu aveti voi idei? va rog ajutati-ma...please!

6 răspunsuri:
| alexa007 a răspuns:

Am avut si eu un astfel de proiect, dar noi am facut pe grupe.Am modernizat unele scenete.Eu de exemplu am avut Scufita rosie care ii ducea pensia bunicutei.Altii au avut si Romeo si Julieta.

| oanawww45 a răspuns:

O sceneta cu o comedie de a lui Shakespeare.

| Simona a răspuns:

Hmmm...pai ar fi foarte interesant sa faceti ceva din zilele noastre, sa improvizati... ceva ce va fi amuzant si pe placul tuturor!

| Christa a răspuns:

Ati putea sa va inspirati dupa o lectura, sau pur si simplu sa compuneti voi o sceneta, cu acordul/ajutorul ei. happy

| deeuh a răspuns:

Crima pe palier de Ion Baiesu...

o sceneta cu tiganii... (noi am compus-o)

doua loturi, i-l caragiale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da