| Loly a întrebat:

Sunt in primul an de liceu.Am in clasa un coleg tare simpatic doar ca e foarte timid iar eu nu stiu ce sa ii spun ca sa ma bag in vorba cu el.Chiar nu stiu ce sa ii zic. E foarte foarte timid. dati`mi niste idei dar sa nu imi spuneti ca sa il intreb de vreo tema ceva sau stiu eu ce.Niste idei mai bune...geniale happy dau fundita :*

6 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Intreaba`l ce face. daca are frati/surori.cum a fost in vacanta. unde a fost. daca si-a invatat la nu stiu ce materie.pe unde sta.

| Aηηy a răspuns:

Si eu sunt mai timida cand sunt inconjurata de mai multe persoane, chiar si de colegii de clasa dar cand sunt doar cu 1, 2 persoane nu am nici`o problema. Trebuie doar sa ii ceri id si sa vorbesti cu el despre scoala, cum i se pare liecul vostru, materii preferate, profi preferati, ce face in timpul liber, daca ii place sa se plimbe cu rolele, bicicleta sau sa patineze. Daca iti este rusine sa te duci direct la el sa ii ceri id, cere`le id tuturor colegilor si asa nu isi va da nimeni seama ca il placi. Apoi poti sa il inviti la un suc, sau il rogi sa iti spuna ce tema aveti pentru ca nu ti-ai notat`o. Pe moment o sa iti vina mai multe idei dar cel mai important e sa ii ceri id. Dupa aceea lucurile vin de la sine, poti sa il inviti in pauze prin curtea liceului sau pe coridor si sa il intrebi ce fel de muzica asculta etc, bafta! :*.

| gigiro a răspuns:

Nu te supara, esti timid? Eu sunt timida, si nu pot lega discutii decat cu un timid!

| ATHOS a răspuns:

Muta-te cu el in banca!

| laradio a răspuns:

Daca asculta muzica, te duci si il intrebi ce melodie e.Sau daca citeste, la fel te duci si intrebi ce citeste.De salutat macar va salutati.Ai putea sa-l pupi si pe obraz.:d Ma rog, mie una nu mi-a placut de nici un coleg de clasa deci nu eram prea apropiata de eilaughing. De ziua mea si-a lor ne pupam si-atat.laughing

| mihaelabr a răspuns:

Il rogi sa te ajute la o tema sau ceva
sau sub pretextul ca vrei sa ii cunosti pe toti colegii ii intrebi pe fiecare cate ceva despre ei, dar cand ajungi la el, stai la taclale mai mult cu el happy tot pe acelasi pretext ii ceri si nr de tel si id happy
P. S. si eu am un coleg dragut si nu prea stiu ce sa vb cu el sad are ochi albastri...