| LeeYuMi a întrebat:

Mi-am propus sa desenez ceva maine.dar nu stiu ce.niste idei?

6 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Poţi desena: - o livada cu meri
- o pădure în plină toamnă
- un peisaj din curtea şcolii sau din curtea ta (dacă stai la casă)
- un măr, o pară, un strugure mov
- nişte brazi încărcaţi cu zăpadă
- un teanc de cărţi stând pe o ladă
- un peisaj frumos de primăvară
- un apus de soare la mare
- o dansatoare cu o rochie lungă roşie
- un coş cu legume
- tortul pe care îl vrei tu la aniversare
- un cer cu nori pufoşi (asta e mai mult pentru acuarelă: adica uzi pensula, dar mai înaint prefari albastru pe paletă. uzi pensula, dai repede cu ea pe foaie, apoi cu acuarelă şi să vezi ce frumos se estompează)
- o furtună
- cer cu fulgere
Cam atât... sper că te-am ajutat. Te pup şi baftă.

| MMihai a răspuns:

Desenezi ce vrei tu.
Care este problema?

| IssabellaLoLa a răspuns:

In primul rand trebuie sa iti cunosti talentele. daca unul; din ele e desenul atunci:

1. deseneaza o fata intr-un costum de baie care ara intr-o mana o bautura racoritoare iar cu cealalta mana arata samnul pacii
2.un cuplu care se tin de mana privind apusul in preuna cu titlul:Best summer
3.doi catelusi ca in poza asta:http://www.google.ro/......tp?/imgres

4.o zana
5.te iei dupa o poza ceva de pe net o carte, ceva;)

daca desenul nu e punctul tau forte atunci:

1.il poti desena pe aurel, sau macar capul lui[daca il cunosti] :

[video] cap:
http://www.clopotel.ro/......el-76.html

Aurel:
http://www.google.ro/......tp?/imgres

sau;
powerpuff:
http://www.google.ro/......tp?/imgres

sau pe dedee:
http://www.google.ro/......tp?/imgres

oricum te iei dupa un desen animat

succes!
funda? :o3

| muhammad a răspuns:

Daca vrei sa pictezi ai putea face o vaza cu flori sau sa pictezi un comac de toamna apoi sa rupi frunze galbene sau ruginite sa le lipesti prin crengi si pe jos. poti sa mai combini culori, sa pictezi un trandafir mare pe foaie si cu tepi. Funda?

| SkyDragon a răspuns:

Eu am desenat pana acum animeuri. Daca iti place sa desenezi si din astea, as zice: L, Near sau Light(Kira) din Death Note; Ciel Phantomhive, Alois sau Sebastian din Kuroshitsuji; Nana sau Shin din Nana; ceva din Jigoku Shouju. Sau daca nu iti plac: un peisaj, un portret (al unei persoane[?]), ceva din mintea ta, etc., ceva in functie de starea ta de spirit.winking

| mihaeladenisa95 a răspuns:

Un peisaj, un apus sau ceva, reflexia apei, o livada, o floare rara, portretul cuiva, sunt foaaarte multe de desenat!