| Barbie_9607 a întrebat:

Sunt interesata sa aud si parerile voastre despre aceasta tema: Voi cum invatati? funditahappy

Răspuns Câştigător
| Agda a răspuns:

Retin din clasa. Cred ca e foarte important sa fii atent la ore si sa nu dormi ' pe tine' cand explica proful lucrurile noi. De obicei nu prea scrii explicatiile cu toate cuvintele profului si automat nu ai cum sa stii ce sa faci cu cele scrise in caiet care par sa n.aiba nicio legatura.
Alt secret ar fi sa faci legatura intre ce inveti la bio cu chimia sau fizica, sa te folosesti si de matematica sau alte lucruri invatate pe drum, mai inainte.

2 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Imi pun caietul in fata si invat. Eu retin foarte repede asa ca nu prea ma chinui la invatat.happy

| yanny`s a răspuns:

Eu nu invatthinking
e destul ca sunt prezenta la ore, daca ma mai si asculta atunci...wave