| naty_4092 a întrebat:

Sunt intr. o situatie cam trista. imi place de un baiat... dar lui ii place de prietena mea... si nu prima data se intimpla asta, deja e a treia oara... nu stiu ce sa fac? help please...

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Natasha - eu cred ca ai nevoie si de o alta prietena happy
Totusi eu cred, sincer, ca ce-i al tau e pus deoparte. Ma gandesc ca dupa un timp si prietena ta va ajunge sa aiba un prieten stabil... happy In ceea ce priveste problema pe care o ai cu baietii, sa-ti spun eu cum vad ca se poate intampla acest lucru - mai ales atat de des: prietena ta probabil ca este frumoasa, are pe vino-ncoa, pare mai accesibila sau pur si simplu este genul pe care il plac toti baietii. Poate se straduie sa fie asa, poate ca este prin atitudine atragatoare... Ce iti spuneam despre prietene - eu stiu ca posibil ca e foarte buna prietena cu tine - nu trebuie sa renunti la prietenia ei, dar ar fi bine socializezi si cu alte fete (poate mai putin atragatoare). Sau mai exista o problema - iti plac baietii nepotriviti. Vezi si tu - in mod sigur sunt si baieti care te plac, dar pe care posibil ca tu nu-i vezi, nu le dai atentie. Poate ca si tie iti plac tot baietii care plac tuturor... care arata bine, sportivi, tupeisti... Incearca sa treci de aspectul exterior si sa vezi oamenii care se ascund in spatele acestui aspect. Posibil ca asa iti vei gasi prieteni buni si potriviti si vei fi iubita la randul tau.

6 răspunsuri:
| kh1ss a răspuns:

Pai data viitoare cand iti mai place de cineva... nu ii mai face cunostinta cu prietenele tale tongue

| maria4320 a răspuns:

E o situatie des intalnita, crede-ma, mi s-a intamplat si mie dar trece si in final iti dai seama ca nu e nici macar asa superb cum il vedeai.Rabdare sa ai, multa si sa alungi tristetea.stii ca o putem controla? Incearca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reorienteazate. Oamenii se mai ratacesc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kh1ss crezi ca eu i-am facut? ei singuri so cunoscut pe net...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am fost cam intr-o situatie asemanatoare ca si tine. El stie ca iti place de el? incercati sa discutati...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa discuti cu el si sa ii spui tot ce crezi despre el si tot ce ai pe suflet o sa vezi k, cu timpul o sa se indragosteasca de tine