| anonim_4396 a întrebat:

Sunt intr-o situatie complicata si as dori un sfat daca se poate deoarece nu stiu ce sa mai fac. Sunt intr-o relatie cu iubitul meu de 10 luni care este mai mare ca mine cu 1 an. Ma iubeste foarte mult, toata lumea care ne cunoaste imi spune asta, dar uneori nici nu stiu ce sa mai cred fiindca nu sunt sigura pe mine. Are o problema cu banii, parintii lui ii tot dau destui de multi bani dar a inceput pe langa asta sa fure si sa pacaleasca lumea pentru mai multi bani. Nu sunt de acord deloc cu asta si mama lui este disperata nu stie ce sa mai faca, vrea sa sune la politie sa l denunte, iar tatal lui nu i prea vorbeste si este mult plecat de acasa. Are multe corijente, note mici, este lipsit de intere data de scoala si chiuleste foarte mult. Mama lui vrea sa-l urmareasca pentru ca pleaca des de acasa si ea crede ca este manipulat de alti baieti. Tin enorm la el si vreau sa l aduc pe calea cea buna.ce pot face?

2 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Drăguţ din partea ta că vrei să-l schimb în bine dar probabil că e de vină şi anturajul sau trecutul lui.
Dacă tu îi spui că nu-ţi convine ce face şi nu încearcă nici măcar să se schime atunci ţine mai mult la banii decât la tine.
Vorbeşte deschis cu el, are nevoie mare de tine.

Te pup.

| Love4Music a răspuns:

In situatii de astea de gandesti la ce e mai rau.
Parerea mea e ca e dependent de ceva, si are nevoie de bani ca sa obtina acel ceva.
Observa daca apar schimbari in viata lui (comportament, reactii, daca e nervos...)
Intraba-l daca iti ascunde ceva si dupa reactia lui (daca isi schimba fizionomia) o sa iti dai seama.