| gingergirl1 a întrebat:

Sunt plina de nervi! De fapt nu prea dar totusi! Stiti, totul a inceput astazi! Eram afara cu 2 baieti si cu "prietena mea cea mai buna"si ne-am jucat etc, etc, etc si pe urma baietii ästia 2 s-au dus in curte(sunt la bunica mea)si eu am ramas cu prietena mea afara! Unul din ei a chemat-o pe ea(sunt impreuna ) si mi-am dat seama ca vorbesc despre mine cand nu m-au lasat sa ascult si eu! Si chiar vorbeau, ca prostul ãlãlalt (alt cumva nu il pot numi) s-a suparat pe mine! Si s-au pus aman2 impotriva mea! Dar chiar nu imi dau seama ce i-am facut straight face Adica nu stiu,daca avea o problema cu mine putea sa vina sa vorbeasca fata in fata cu mine, nu pe la spate! Eu mereu mi-am calcat pe orgoliu sa ma duc sa ma impac cu ei de multe ori( cu totul ca nu eram eu de vine, dar na'sa fie bine) straight face Si prietena mea a ales sa stea cu ei! Stiti sa nu credeti ca le-am facut eu ceva, chiar am vrut sa vorbesc cu ei dar nu au vrut sa ma asculte! Mdaa...ce sa fac acum? Nu prea pot sa stau cam 2 saptamani singura prin casa(2 saptamani-pana vine...cineva love struck ) si nici nu imi mai calc orgoliul! Never!
Bai cred ca v-am cam plictisit dar...laughing
Cu prietena mea sa mai vorbesc? Nici ieri nu a vrut sa mergem sa ne plimbam pentru ca na'au iesit ăia afara...x(

8 răspunsuri:
| Florentina_7104 a răspuns:

Mai bine incearca sa vorbesti cu prieten ta si sa ii explici poate isi da seama. Daca tot nu intelege, renunta.Iti faci nervi degeaba.

| Gabbriell a răspuns:

Astfel de specimene nu prea se pot numi prieteni.

| AmaliaAmi a răspuns:

Buna! Stiu despre ce vorbesti am avut niste prieteni asemanatori cu ai tai, si crede-ma am facut multe sacrificii ca sa raman imprena cuei, pna cand mi-am dat seama ca de fapt nu merita.Si am inceput sa ies cu niste colege de la mine din clasa.Dar nu trebuie sa ii lasi sa fac ce vor din tine. Pune piciorul in prag si daca mai fac lucruri asemanatoare ca in descriere, pleaca pur si simplu si apoi or sa vina ei sa te caute.Aratale ca esti mai presus decat ei.nu te lasa asa usor. daca te deranjeaza vorbele lor spune-le in fata sa nu para ca esti deranjata de comportamentul lor. Sper ca te-am ajutat succes Te pup:*

| gingergirl1 explică (pentru AmaliaAmi):

Iti multumesc foarte mult pentru raspuns! Si wow ai mare dreptate! Si eu cam prin luna mai am inceput sa merg sa ma plimb in fiecare zi cu niste prietene, cu colege dar na'acum in vacanta mai sunt plecate si etc plus de asta...sincera sa fiu am inceput sa ma plimb cu ele ca sa ma imprietenesc cu un baiat(de aceea astept sa vina laughing Si chiar asta o sa fac, o sa ii las in pace! O sa las lucrurile sa se linisteasca! Acum nu stiu ce sa fac cu prietena mea, ea "i-a ales "pe ei pentru ca unul din ei este "iubitul"ei(ma rog cica ţine mai mult la mine decat la el...chiar s-a vazut straight face In fine,ei asa se poarta cu toata lumea! am uitat sa punctez in intrebare! Fara mişto,comenteaza pe toata lumea, pe o fata care sunt eu prietena,pe alti cunoscuti,pana si pe verisorii mei care mai vin pe aici,dar pe ei nu se vad!
Ok deci gata, ma opresc! laughing De fapt vorba ta, chiar nu se merita, am multa lume care ma iubeste asa cum sunt eu si etc tongue
Inca odata, mersi si ai dreptate!:*

| AmaliaAmi a răspuns (pentru gingergirl1):

Ma bucur ca am putut sa te ajut si nu pune la suflet oamenii care nu stiu sa te iubeasca asa cum esti tu.:*...

| papyterier a răspuns:

Mai eu nu stiu ce sa zic daca esti o fetita de 11 ani trebuie sa inveti ca nu se prea gasesc prieteni adevarati happy.
Ideea este ca daca o sa fie asa in continuare inseamna ca nu ti-au fost niciodata prieteni si ca sunt falsi. Daca nu poate chiar au avut un motiv sa se supere gandeste-te bine la motivul pentru care ei ar putea fi suparati pe tine. Daca il gasesti inseamna ca trebuie sa le ceri scuze. Daca nu inseamna ca s-au supara pe nimic doar pentru ca vroiau sa scape de tine. Sper ca ti-am fost de ajutor ^_^

| cips97 a răspuns:

Iti spun un lucru oamenii nu fac lucruri fara motiv! Nu spun ca tu ai facut ceva, dar gandeste-te asa daca prietena ta are o problema in familie si vrea atentie saus a fie iubita. Totodata poate e usor de manipulat. Gandeste-te ca poate are o problema!

| Luciferrr a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat ca pentru invidia care imi purta "prietena mea cea mai buna" ne-am certat, si m-a facut in tot halul, si la sfarsit, mi-a cerut ea iertare, nu mi-am calcat orgoliul big grin Si, nu vorbi un timp cu ea, o sa iti simta lipsa si poate o sa iti ceara iertare, Funda? puppy dog eyes