| Biutza585 a întrebat:

Sunt sefa clasei si nu stiu ce datorii am!
Vreau raspunsuri, cat mai repede daca se poate!
Funda!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Sa ai cat de cat grija sa fie disciplina in clasa, curatenie, liniste cand se suna de intrare. De asemenea mai sunt anumite activitati ale scolii unde cheama un reprezentant al fiecarei clase care de obicei e seful si eventual si cel care a iesit pe locul 2.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Iti intrebi diriginta care sunt atributiile tale ca sef de clasa.
Astea sunt reguli interioare.
Sa pastrezi clasa curata/sa raportezi elevii cu probleme/sa dai o mana de ajutor celor care sunt slabi la invatatura.
O seara bunahappy

| Biutza585 explică (pentru caramela):

Eu vam in trebat pe voi nu pe diriginte!

| caramela a răspuns (pentru Biutza585):

Si ti-am explicat mai jos o parte din obligatiile unui responsabil.