| anonim_4396 a întrebat:

Sunt sigura ca o sa radeti de mine, dar am sa va cer parerile oricum. Sunt fata si am 18 ani. E vorba de un tip de pe fb pe care l-am simpatizat asa de mult incat am intrat pe el pe chat si i-am spus ca e bun. Stiu, mare greseala din partea mea! Dar nu parea deloc genul sa faca el primul pas si nu ne-am fi intalnit in alte circumstante, asa ca am zis sa fac eu primul pas. Am continuat sa vorbim in ultimile 2 saptamani si chiar sa il cunosc cat de cat. M-am bagat si eu, dar si el in seama. Am realizat ca e in faza in care ar vrea o relatie si ca nu vorbeste doar cu interesul de a ma ****. La un moment dat mi-a pus niste intrebari destul de personale, pe care mi le-ar fi pus doar daca ar fi vrut o relatie cu mine. Totusi mi s-a parut ciudat ca nu mi-a cerut vreun nr de telefon sau chiar sa ne vedem, dar m-am gandit ca asa e el, vrea sa ma cunoasca mai bine inainte. Acum vreo 3 zile m-am bagat eu in seama cu el si am avut o conversatie super seaca si de atunci nu mai vorbim... Ma gandesc ca poate e mai timid, dar cel mai probabil nu mai e interesat de mine, nu?
Nu vreau sa ma mai bag eu in seama cu el, cred ca deja crede ca sunt o disperata...

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Stii ce-i amuzant?
Ca tot ce ai spus aici, este propria ta parere, n-ai nici cea mai mica dovada ca el gandeste asta.
"People like talking about people. Makes us feel superior. Makes us feel in control. And sometimes, for some people, knowing some things makes them care."
Asa-i?
Daca n-ar fi fost interesat, de la inceptu nu ti-ar fi pus acele intrebari nu crezi?
Si poate nu a fost sau poate a fost, asta nu poti sti nici tu, nu pot sti si eu, dar poate sti el, pentru ca e creierul lui, el stie ce gandeste.
Bun, daca ai impresia ca e un tip de treaba, care nu vrea doar sex de la tine, nu stiu de ce trebuia sa scrii "f*ta", atunci de ce te deranjeaza faptul ca-i timid?
Mie imi este frica de intalnirile astea cu fetele, in zilele noastre toate vor ca douri, spun ca nu vor, si totusi, se bucura cand primesc, serios, sunteti atat de greu de abordat.
Nu ca barbatii ar fi prea usor, dar noi suntem de multe ori prea prosti ca sa intelegem anumite chestii.
E timid, ok, daca faci tu primul pas, o sa aprecieze, n-o sa te creada o disperata.
De ce crezi ca te-ar crede disperata, pentru ca-ti place de el?
Wow, da, sigur, cand ne place o fata, credem despre ea ca este disperata, normal.
Singurul lucru care chiar ar ajuta aici, ar fi sa te bagi in continuare in seaman cu el, poate lui ii este frica, nu stie ce simti, deci este confuz, baga-te in seama cu el, vorbeste cu el, si daca e ceva, chiar spune-i ce simti, sa stii, n-o sa te muste.
Fa bine si actioneaza gandindu-te la ce-i in capul tau, nu al lui, o sa fie mult mai usor.

| darnme a răspuns (pentru MenInShadow):

M-ai incurajat oleaca laughing Cred ca am sa il salut si am sa vad cum decurge discutia sau daca ma mai baga in seama macar. Parerea mea este ca daca avea vreun interes fata de mine se baga in seama pana acum, de asta spun ca daca tot ma bag in seama cu el si nu ma place, cu siguranta ii voi parea sacaitoare sau chiar disperata dupa el. M-am gandit ca poate e timid, dar nu vreau sa ma mint singura si sa-mi fac sperante sau ceva... Poate nu il mai interesez avand in vedere cat de plictisitoare a fost ultima discutie, sau pur si simplu nu vrea sa se mai afle in situatia aia ciudata. Nu stiu...
Mersi de ajutor! happy

| MenInShadow a răspuns (pentru darnme):

Poate chiar are vreun interes fata de tine, dar nu stie cum sa se exprime, eu unul n-am avut pana acum o iubita, am de 4 luni, aproape 5, este la distanta, dar la prima intalnire cred ca o sa mor pe loc, deci, poate si el este la fel de timid ca mine, poate mai mult si nu stie cum sa se comporte cu tine.
Sa nu vrea sa crezi ca este ciudat, sau ceva de genul, ii poate induce o frica foarte mare, si sa-l faca sa nu mai vrea sa-ti vorbeasca, repet, de frica.
Baga-te in seama cu el cat mai mult, ne place asta.

| darnme a răspuns (pentru MenInShadow):

A mai avut prietene pana acum, nu ar fi asta problema. Totusi si el a spus de cateva ori ca isi ia mai mult curaj la fete cand bea, de aici eu am inteles ca e un pic timid.

| MenInShadow a răspuns (pentru darnme):

Serios? Cand bea?
Da, ok, nu-i treaba mea, si nu-mi prea pasa, dar daca bea ca sa se duca la fete e mai mult prost decat timid.

| darnme a răspuns (pentru MenInShadow):

laughing) Am mai auzit baieti care sa zica asta, intr-adevar exista o sansa mai mare sa pari penibil decat cuceritor atunci cand te dai la o fata si esti beat. Dar probabil prinde curaj. Pana la urma m-a salutat si am vorbit din nou, doar ca nu prea stu ce sa vorbesc cu el...

| darnme a răspuns (pentru darnme):

Stiu*

| MenInShadow a răspuns (pentru darnme):

Orice, important e sa fi tu in discutie nu alta, uneori conteaza mai mult persoana cu care vorbim decat subiectul discutiei thinking

| darnme a răspuns (pentru MenInShadow):

Mersi de ajutor! big grin

13 răspunsuri:
| Chαяtreux a răspuns:

Dupa cum ai inceput 'am intrat pe el pe chat si i-am spus ca e bun' nu e de bine. Oricum, daca nu i-ai placut atat de mult in cat sa te caute el, este evident ca nu are rost sa iti mai faci iluzii. Bafta

| sophieLY a răspuns:

Bună!
Deja Facebook-ul ăsta e un clişeu. Mie nu-mi place să intru pe băieţi pe care nu-i cunosc, îi las pe ei să intre pe mine. Ok, mici excepţii atunci când văd un băiat "bun", normal că mă bag în seamă cu el.
Stai liniştită, că România e plină de bunăciuni. În plus, eu în locul tău m-aş cunoaşte mai întâi cu el faţă în faţă pentru că am întâlnit cazuri în care mulţi minţeau pe Facebook.
Baftă!
Pa pa!

| Dariusuu a răspuns:

Dă-i pace, dacă chiar vrea ceva de la tine te va căuta el.

Din ce ai scris nu prea ar fi interesat de tine, acum vezi și tu dacă e serios sau nu.

Să ai grijă de tine.

| NCN a răspuns:

Nu esti disperata daca nici numarul de telefon nu ti-a cerut...Si spui ca ti-a adresat ceva intrebari mai serioase atunci e cam aierian daca t-ea lasat asa nu are habar de el presupun...in ziua de azi la ce te mai astepti prea multi cretini si cocalari dar nu stiu ce sa zic nu ai fost prea insitenta din cate ai zis bafta.

| sonyaandreea9292 a răspuns:

Buna, pai nu e nimic de ras aici pur si smplu ti-a placut baiatul si ai hotarat sa te bagi in seama cu elhappy lasa-l pe el sa intre pe tine nu mai intra tu pe el, chiar o sa creada dupa esti disperata, ai zic ca ti-a pus niste intrebari mai personale poate nu i-a convenit raspunsurile tale si nu mai e interesat, sau cine st, dar lasa-l mai sunt atatia baieti, daca era interesat de tine eu zic ca iti cerea nr-ul si nu iti vorbea sec, timid probabil ca nu e altfel nu iti punea intrebari mai personale cum ai zis tu etchappy