| lov318 a întrebat:

Pai problema sta cam asa. Am pus ochii pe un baiat din liceu mai mare cu un an ca mine. Cat eram in timpul scolii el se uita destul de insistent la mine, dar nu am avut ocazia sa ne cunoastem. Eu sunt o fire timida si am presupus ca poate si el e la fel. Acum o saptamana mi-am luat inima in dinti si i-am scris pe chat pe facebook. Am vrut sa ii scriu din timpul scolii dar mi-a fost teama sa nu le spuna colegilor lui si ei sa faca misto de mine prin liceu. Ma rog, pe chat am vorbit despre scoala si profi pentru ca nu aveam alt subiect comun. El a fost foarte politicos si mi-a raspuns la toate intrebarile fara sa para plictisit sau altcumva. La sfarsitul conversatiei i-am zis ca mi-a parut bine sa ne cunoastem si ca mai vorbim. Acum astept sa faca el urmatorul pas, dar se pare ca nu se intampla. Chiar atat de timid sa fie sau pur si simplu nu e interesat? Multumesc daca ati avut rabdare sa cititi si va astept parerile.happy

10 răspunsuri:
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Păi încearcă să mai vorbești cu el... dar și în realitate, nu numai pe facebook. Și de asemenea spune-i și ce simți după o perioadă.

| syd a răspuns:

Intra tu in discutie cu el pe Facebook. Oricum, aranjati o intalnire in viata reala, nu cea virtuala. V-ar ajuta mai mult sa va cunoasteti unu pe altuwinking.

| gingergirl1 a răspuns:

Ha,ha,ha! In situatia asta sunt si eu! Am vorbit cam prin luna mai cu baiatul pe care il plac,si am vorbit,nu ma ignorat, noi ne cunostem din vedere(nu suntem amici, INCA) si am vorbit fara nici o problema!
Si eu sunt timida de felul meu asa, si am intrat in vorba stiind ca el se poarta frumos cu fetele! De atunci nu am mai vorbit(de fapt ba da, dar foarte putin dar in real)Acum vreau sa vorbesc cu el(imi pusesem in gand sa vorbim ieri dar daca nu prea a intrat pe fb...nu de alta,dar eu sunt plecata,dar cand vin "ma bag pe el" Adica na'incercare moarte n-are,cu tupeul stau eu mai prost laughing
Te sfatuiesc sa mai vorbesti cu el, un "buna, ce faci?" nu strica, intreaba-l ce a facut sau ce face vacanta asta, sau etc
Oricum sper ca nu te-am plictisit si succes happy

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns:

Mai asteapta un pic si daca chiar nu face urmatorul pas atunci las-o balta nu e interesat si decat sa faca misto de tine si sa rada tot liceul de tine si sa suferi mai bine stai linistita in banca ta. big grin

| snzpaul a răspuns:

Mai vorbește cu el, mai scrieri câte-odata „hei, ce mai faci?" și invită-l cu prietenele tale când mergeți la strand.

| kzd a răspuns:

Mai vorbeste cu el de vreo 3-4 ori si dupa vezi daca o sa te bagi si el in seama. Eu asa am facut, diferenta e doar ca eu sunt baiat si ea era tipa.

| madalinamadu a răspuns:

Incearca sa il mai bagi tu in seama. Poate nu stie ce subiect sa abordeze si din aceasta cauza nu a intrat in vorba cu tine.Din cate ai povestit exista doua varianta:fie el este atat de politicos si se comporta asa cu toate fetele fie este interesat de tine doar ca este prea timid si nu stie exact cum sa iti arate asta.Eu sper ca este a doua varianta.Bafta!winking

| C26 a răspuns:

Buna!
Pai mai asteapta putin sa vezi daca te baga el in seama, daca nu te baga, mai baga-l tu si vorbeste cu el.Si vezi cum iti vorbeste. In general baietilor cand le place de o fata cat de timizi ar fi tot si-ar face curaj ca sa vorbeasca cu acea fata happy Te pup.

| D3ZIS a răspuns:

Fi atenta big grin. asta mi s-a intamplat si mie... numai ca eu eram baiatul. faza e ca nu e timid... nu e interesat si da probabil ca daca il stresezi(iti sugerez sa nu o faci) va face misto de tine cu prietenii lui PS asta am facut eu laughing) Sfatul meu e ca trebuie sa caut pe altcineva sau sa lasi timiditatea deoparte ce draq esti la liceuwinking

| BumBomn a răspuns:

Mai vorbeste cu el si in timp o sa vezi daca e interesat sau nu.Parerea mea e ca e putin timid.Ar fi bine ca peste un timp sa vorbesti cu el despre ce simti si sa fii deschisa.