| CdZgariattare a întrebat:

Sunt sigura ca TU ma poti ajuta!
Am 18 ani jumatate si o relatie de 5 luni- tind sa mentionez ca aceasta e prima mea relatie, el are 25 de ani-

Eu sunt o fire foarte sensibila si grijulie..imi place sa arat si sa ofer toata iubirea din sufletul meu oamenilor,mai nou unei singure persoane : iubitului meu
Nu stiu ce am patit dar nu ma mai recunosc,de cand il cunosc pe EL viata mea si mai ales valorile mele s-au schimbat radical.

Eram foarte hotarata sa fac dragoste doar cand voi fi logodita si sigura ca EL e alesul, dar totul s-a schimbat radical.
Am facut dragoste la 4 luni jumate, iar el s-a bucurat foarte mult deoarece am fost virgina si pura si i-am zis ca vreau ca el sa fie primul si ultimul barbat din viata mea.
Dar totul s-a intamplat prea repede..mai merita sa astept,dar mi-am dat seama ca degeaba am regrete fiindca nu ma ajuta cu nimic.
Ma comport cu el foarte frumos: il sun,ii trimit mancare (el este student si locuieste la camin),ii spun ca il iubesc,am grija de el,il mangai,nu vorbesc cu alti baieti,il alint...dar el nu face la fel
Oare este inconstient? Nu vede ce i-am oferit? si ce ii ofer in continuare?
Sunt,si am fost cinstita cu el.Dar el este genul indiferent, si mi-e ciuda ca nu pot sa fiu rea cu el..nu pot sa ii impun nimic deoarece mi-e frica ca se va despartii de mine.
El imi spune ca ma iubeste si ma alinta doar atunci cand are ceva beri la cap,in rest foarte rar il apuca "dragalaseniile"
Nu ma simt bine in relatie, e foarte dureros cand il vad asa de sec
Nu pot sa fiu o femeie puternica si rea...
Ce sfaturi imi poti da?
Vreau sa ii deschid ochii, sa vada ca eu vreau sa fiu iubita si pretuita.

Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate il sufoci cu afectiunea ta, nu te-ai gandit la asta? Sa iubesti pe cineva nu echivaleaza cu a-l asalta mereu cu pupaturi si dragalasenii. In fine, asta e parerea mea.
In al doilea rand, a fost alegerea ta sa te culci cu el, nu inseamna ca daca ai facut-o o sa ramana cu tine pentru totdeauna in semn de recunostinta.

| OMEGALIN a răspuns:

E ok ca tii la el,cu toate ca nu cred in prostia de iubire,dar sa o luam ca si cum ar exista...
In primul rand e exagerat cum tii la el,adica nu vorbesti cu alti baieti? Am mai observat prostii de genul in relatii, daca astfel ne limitam cu totii o sa ajunga o comunicare mult prea scazuta intre oameni, vorbeste cu baieti si el sa vorbeasca si cu fete.
Poate asa e stilul lui, de a fi indiferent si nu ai de ce sa schimbi asta, spune-i direct si frumos ca nu prea iti place asta la el si vei vedea cum va merge.
De la persoana cu care esti intr-o relatie nu ii cere viata personala ci doar iubirea.

| deliqventa13 a răspuns:

Spune-i lucrul asta intr-un mod placut