| Kiki13 a întrebat:

Sunt singura care crede ca adolescenta era mult mai frumoasa, minunata, plina de emotii etc. in '80, '90? Mi se pare ca toata lumea a,, luat-o razna". De exemplu, fetele sunt interesate cum sa faca twerk cat mai bine pe Wiggle, sau faptul ca linsul ciocanului a ajuns arta laughing sau ca cei care folosesc retrica sunt cei mai buni fotografi. Multi (nu toti) sunt mai interesati sa fie populari pe ask.fm, decat sa invete pt un test, sa iasa cu prietenii afara, sau sa citeasca o carte... Mie chiar mi-ar fi placut sa traiesc in acele vremuri :3
P.S. nu vreau sa credeti ca am vrut sa jignesc tinerii intr un fel, insa ma enerveaza faptul ca am inceput sa fim foarte influentabili... Si eu am 13 ani happy

2 răspunsuri:
| sappy a răspuns:

Bine spus, dar nu-i bai poti sa te comporti normal si in lumea asta superficiala si sa reusesti! Bravo pentru gandirea matura!

| MskDesign a răspuns:

Generatia de azi a cam luat-o razna cu socializarea virtuala.Printre like-uri pe facebook au cam uitat prin ce lume suntem.Sunt bucuros ca o fata de varsta ta a pus aceasta problema.
Oricum, stai linistita, ca nu ai jignit pe nimeni.